Styl życia

"Sama to ogarniesz". Jak samodzielnie zrobić mydelniczkę?

Styl życia

Reporter:
Monika Nasternak
Mydelniczka z masy samoutwardzalnej

W wyposażeniu każdej łazienki musi się znaleźć mydelniczka. Jednak wcale nie musimy jej kupować. Z pomocą masy samoutwardzalnej taką mydelniczkę możemy wykonać samodzielnie. Od czego zacząć? Co jeszcze będzie potrzebne do jej wykonania? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Jak zrobić mydelniczkę?

Mydelniczka to jeden z akcesoriów, który musi się znaleźć w każdej łazience. Agnieszka Witkowska w naszym cyklu "Sama to ogarniesz" pokazała, jak samu wykonać oryginalny pojemniczek na mydło z masy samoutwardzalnej. - Masa samoutwardzalna to niezwykle wdzięczny materiał. Można z niego wykonać praktycznie wszystko, co najważniejsze, nie trzeba go wypalać - mówiła.

Aby zrobić mydelniczkę, odcinamy kawałek masy i ugniatamy podobnie, jak ciasto. Następnie rozwałkowujemy. - Wałkuję mniej więcej do wielkości, którą chcę uzyskać, [...], formuję boczki mydelniczki, podwijam masę do góry i zalepiam, tak jak pierogi - tłumaczyła. Gotową mydelniczkę zostawiamy do wyschnięcia. - Cienkie krawędzie wyschną spokojnie po 12 godzinach. Natomiast podstawa jest grubsza, więc 24 godziny będzie potrzebowała ta masa - dodała.

Czym ozdobić mydelniczkę?

Gotową mydelniczkę można pomalować. Najlepiej sprawdzą się farby do ceramiki. Po nałożeniu koloru warto nałożyć jeszcze jedną warstwę. - Warstwa bezbarwna, zabezpieczająca mydelniczkę przed wilgocią. To sprawi, że całość będzie bardzo trwała - mówiła. Na sam koniec, od spodu, przyklejamy do mydelniczki silikonowe odbojniki. Dzięki nim mydelniczka nie będzie się ślizgać i nie porysuje umywalki.

Zanim jednak ustawimy mydelniczkę w łazience, warto ją wyczyścić, np. mleczkiem Cif. - To mleczko dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii ma najskuteczniejszą formułę czyszczącą, która nie pozostawia żadnego brudu. Jest bezpieczne dla armatury i ceramiki. Pozbawione jest również ostrego nieprzyjemnego zapachu - mówiła. Resztki mydła i kamień pomoże nam usunąć spray do łazienki Cif. - Dzięki składnikom pochodzenia naturalnego oba te produkty są bardziej bezpieczne dla czyszczonych powierzchni i dla środowiska - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry Wakacje na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości