Styl życia

Jak przygotować się do górskiej wędrówki? "Legendarne japonki czy obuwie na obcasie nie jest zalecane"

Styl życia

Autor:
Adam
Barabasz
Reporter:
Kinga Burzyńska
Witamy w strefie relaksu DDTVN - Jack Wolfskin
Witamy w strefie relaksu DDTVN - Jack WolfskinDzień Dobry TVN
wideo 2/15

Wypoczynek na łonie natury z roku na rok staje coraz popularniejszy. Aby móc w pełni czerpać radość z poznawania nowych miejsc, warto być dobrze przygotowanym. Idealnie dobrana odzież i sprzęt biwakowy to gwarancja udanego i bezpiecznego wypoczynku. Adam Balion, brand manager firmy Jack Wolfskin, radzi, jak wybrać najlepsze ubrania na wycieczkę.

Jak się ubrać w góry?

Góry. Poszarpany horyzont kusi ciszą i bezkresnym błękitem, szczyty oferują niesamowite widoki i niekończące się poczucie wolności, a wieczór obiecuje odpoczynek przy cieple ogniska. Tam, gdzie kończy się cywilizacja, liczy się bezpieczeństwo, komfort i doświadczenie, dlatego kompletując odzież i wyposażenie, dobrze jest zwrócić się do doświadczonych w tej dziedzinie. I tak Kinga Burzyńska trafiła pod opiekę Adama Baliona z firmy Jack Wolfskin, która od od ponad 40 lat wspiera odkrywców, produkując odzież, buty, sprzęt oraz sprzęt do biwakowania

- Żeby cieszyć się wolnością, a nie zastanawiać się, czy jest nam sucho, wygodnie i komfortowo, to warto zadbać o kilka szczegółów - podkreśla Adam Balion. - Dobrze jest ubrać się warstwowo. Pierwsza, która jest bezpośrednio przy naszym ciele, dba o to, żeby wilgoć generowana podczas wchodzenia pod górę była jak najszybciej odprowadzana od skóry. Druga ma nam zapewnić komfort termiczny, czyli dba o to, żebyśmy nie marzli. Kiedy idziemy pod górę, to jest nam zazwyczaj dość ciepło, ale gdy usiądziemy na łyk herbaty z pięknym widokiem, to różnie bywa. Trzecia chroni nas przed wiatrem i deszczem - wyjaśnia.

Odzież sportowa Jack Wolfskin jest produkowana z materiałów pochodzących z recyclingu. Dzięki temu podczas pieszych wędrówek jesteśmy jeszcze bliżej natury - dosłownie i w przenośni.

Buty w góry

Oczywiście piesze wędrówki nie mogą obyć się bez dobrych, wytrzymałych i przede wszystkim wygodnych butów. Przy okazji spotkania z ekspertem z Jack Wolfskin udało się zweryfikować jedną z najpopularniejszych zasad dotyczących obuwia na górskie wyprawy.

- O ile legendarne japonki czy obuwie na obcasie nie jest zalecane w góry, o tyle ten mit, że dobry but w góry musi być za kostkę, można włożyć między bajki - zaznacza Adam Balion. - Jeżeli ktoś lubi i go to wspiera, to może takich butów używać, jednak na polskie góry latem wystarczą tego typu buty, ważne, żeby miały odpowiednią podeszwę - mówi.

Trudno oczekiwać, że znajdą się chętni do dźwigania naszego plecaka, dlatego warto sobie to zadanie ułatwić, wybierając najlepszy model. Podczas górskich wypraw z pewnością docenimy te wyposażone w specjalny pas przenoszący ciężar bagażu z ramion na biodra.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Reporter: Kinga Burzyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości