Styl życia

Jak przetrwać świąteczną gorączkę? Zdradzamy kilka pomysłów

Styl życia

Mniej więcej w połowie grudnia ludzie zaczynają gromadzić zapasy i wychodzą z domu w poszukiwaniu świątecznych prezentów. Aż do samej Wigilii w sklepach dzieją się cuda. Jak więc przetrwać świąteczną gorączkę?

Wigilia jest najbardziej stresującym dniem w roku. Jak więc zwalczać nagromadzone w organizmie napięcie? Możliwości jest kilka.

Joga na odstresowanie

Medytacja i joga może nas rozluźnić i odstresować. Warto pomyśleć o przyśpieszonym kursie lub pojedynczych zajęciach. W burzliwym czasie chwila spędzona w samotności powinna nas odstresować.

Przez ćwiczenia, przez wykonanie asan, czyli pozycji w jodze nauczymy się rozluźnić, nauczymy się akceptacji samego siebie.

-powiedział Olsi Dragoj, instruktor jogi.

Malowanie obrazów

Najnowsze badania wykazały, że 60 minut malowania znacząco obniża poziom kortyzolu we krwi. Bohater reportażu wybrał się więc do artysty malarza, aby to sprawdzić. Jak się okazało, nieudane próby stworzenia obrazu mogą działać na nas nieco frustrująco.

Terapia dźwiękiem

Nasz reporter przetestował również polecaną terapię dźwiękiem, która podobno jest jednym z lepszych sposobów na zestresowany organizm. Masaż dźwiękiem jednak nie dla każdego może okazać się przyjemny. Porównywany jest do uczucia chodzących mrówek lub łaskotania.

Te dźwięki przechodzą przez skórę do każdego mięśnia i ścięgna naszego ciała i poruszają każdą komórkę, a woda, która w nas jest i te cząsteczki też zostają poruszone, dlatego masaż dźwiękiem nazywa się inaczej wewnątrzkomórkowy.

-wytłumaczyła Anna Olga Ehrhardt.

Jak widać, sposobów jest wiele, ale być może najskuteczniejszym z nich będzie spokojne celebrowanie z rodziną wspólnych, świątecznych posiłków.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości