Styl życia

Jak pozbyć się wągrów z nosa? Domowe sposoby na wągry na twarzy

Styl życia

Aktualizacja:
Fot. Getty Images

Wągry, inaczej zaskórniki, to nieestetyczny problem skórny, który dotyka wiele osób, zwłaszcza z cerą skłonną do przetłuszczania się. Wągry najczęściej występują na twarzy i uszach. Jak pozbyć się wągrów? Domowe sposoby są powszechnie wykorzystywane w zwalczaniu zaskórników. Nie ma jednej, uniwersalnej metody, jak pozbyć się wągrów z twarzy i uszu. Warto, a nawet zaleca się, spróbować kilku sposobów jednocześnie.

Największe grono zainteresowanych zmaga się z problemem, jak pozbyć się wągrów z nosa. Czy można i jak pozbyć się wągrów w jeden dzień? Choć z pomocą może przyjść wykwalifikowana kosmetyczka, każdy z nas sam może sobie pomóc.

Jak pozbyć się wągrów? Domowe sposoby

Najbardziej interesuje nas, jak pozbyć się wągrów raz na zawsze , czyli skutecznie i bezpowrotnie. Nie tylko, jak pozbyć się wągrów na nosie w jeden dzień. Sposobów na wągry jest wiele, można, a nawet trzeba, je łączyć, by uzyskać najlepsze efekty. Aby wiedzieć, jak pozbyć się wągrów z twarzy , trzeba wiedzieć, co wpływa na ich tworzenie się. Zaskórniki zwykle pojawiają się na twarzy w tak zwanej strefie T, czyli na nosie, czole i brodzie, ponieważ w tych miejscach skóra produkuje najwięcej łoju skórnego (sebum). Wągry to mieszanina łoju, złuszczonego naskórka i zanieczyszczeń. Wągry występują nie tylko u osób z cerą mieszaną, tłustą i trądzikową, mogą dotyczyć każdego typu skóry.

Jak pozbyć się wągrów z twarzy? Domowe sposoby

Wągry pojawiają się, gdy gruczoły produkują za dużo łoju, naskórek nie jest wystarczająco często złuszczany, a skóra nie jest prawidłowo oczyszczana. To są 3 przyczyny powstawania zaskórników, a jednocześnie 3 płaszczyzny, na które możemy oddziaływać, chcąc się ich pozbyć i ograniczyć ich pojawianie się.

Jak pozbyć się wągrów z nosa? Spróbuj następujących metod. Przede wszystkim pamiętaj o właściwej pielęgnacji skóry twarzy. Myj twarz dwa razy dziennie, stosując preparaty właściwe dla Twojej cery. Zadbaj o łagodne i dokładne oczyszczenie. Pamiętaj o codziennym demakijażu. Nie dotykaj twarzy brudnymi rękami, nie wyciskaj wągrów. Regularnie złuszczaj naskórek, częstotliwość złuszczania dostosuj do rodzaju cery i typu peelingu. Stosuj kosmetyki nawilżające oraz normalizujące wydzielanie sebum (np. kremy, toniki, maski oczyszczające i zwężające pory).

Nie wiesz jeszcze, jak pozbyć się wągrów z twarzy? Domowe sposoby obejmują także stosowanie „parówki”, która zmiękcza skórę twarzy, otwiera pory i łatwiej je oczyszcza. A jak pozbyć się wągrów na nosie ? Zastosuj ręcznie robiony peeling, np. z sody oczyszczonej, płatków owsianych lub cukrowy. To pomoże złuszczyć naskórek i dokładnie oczyści skórę w okolicy nosa.

Przedstawione sposoby będą pomocne w odpowiedzi na pytanie, jak pozbyć się wągrów z twarzy , ale też jak pozbyć się wągrów z ucha .

W przypadku skóry z tendencją do tworzenia się wągrów, w sposób szczególny należy zwrócić uwagę na zdrowy tryb życia. Zgodnie z zaleceniami, należy przyjmować od 1,5 do 2 litrów płynów dziennie. Warto zadbać, by znaczną ich część stanowiła woda, która pomaga oczyścić organizm, również skórę, z toksyn. Posiłki powinny być bogate w świeże owoce i warzywa, dobre tłuszcze oraz produkty pełnoziarniste. Unikaj smażonych potraw, zwłaszcza ostro przyprawionych, a także przetworów z tłustego mleka i czerwonego mięsa. Pamiętaj, że wysiłek fizyczny korzystnie wpływa na cerę. Wydzielany w czasie wysiłku pot nawilża skórę twarzy. Niewiele osób wie, że pot zawiera mocznik i kwas mlekowy, czyli składniki wielu kosmetyków. Ruch ponadto dotlenia naszą skórę. Dotleniona cera to cera zdrowa i promienista, bez wągrów i wyprysków.

>>> Zobacz też: Pumeks wulkaniczny – ratunek dla pięt czy niebezpieczny produkt?

Jak pozbyć się wągrów u kosmetyczki?

Aby wiedzieć, jak pozbyć się wągrów , warto zasięgnąć porady lekarza dermatologa lub udać się do kosmetyczki. Usuwanie wągrów to jeden z najczęstszych zabiegów, wykonywanych u kosmetyczki. Jak przeprowadzić proces oczyszczania twarzy i jak pozbyć się wągrów na nosie , korzystając z pomocy specjalistki? Oczyszczanie twarzy w gabinecie kosmetycznym jest procesem wieloetapowym. Obejmuje: demakijaż twarzy, peeling, rozmiękczenie skóry i rozszerzenie porów, ręczne usunięcie zaskórników, nałożenie kremu o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym, nałożenie kremu ochronnego. U osób z cerą problematyczną (mieszaną, tłustą i trądzikową) poleca się mikropeeling kontrolowany (zabieg mikrodermabrazji), który polega na stopniowym ścieraniu naskórka za pomocą diamentowych głowic przy użyciu próżni.

>>> Zobacz też:

Zobacz film: Jak przygotować maseczkę węglową

Pozostałe wiadomości