Igor Falecki – co słychać u mistrza perkusji? "Bardzo dużo jest jeszcze do nadrobienia"

Styl życia

Aktualizacja:

Pierwszą perkusję dostał od rodziców, kiedy miał 4 lata. Nagranie z jego występem podbiło wówczas Internet. Igor Falecki szybko dał się poznać jako młody muzyczny talent. Co robi dzisiaj?

Igor Falecki – niesamowity talent

Wszystko zaczęło się w 2006 roku. To wtedy w serwisie YouTube ukazał się film z 4-letnim Igorem Faleckim, który niczym wirtuoz gra na perkusji. Nagranie komentowały media na całym świecie. Dzisiaj Igor ma 19 lat. Czuje się muzykiem spełnionym?

Bardzo dużo jest jeszcze do nadrobienia. Teraz mam taki okres, studiuje na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, odkrywam różne nowe horyzonty. Zainteresowałem się jazzem. Przez pandemię, przez siedzenie w domu, wpadło mi parę pomysłów, żeby zrealizować jakiś swój projekt, trochę odciąć się nawet od perkusji

- opowiada.

Igor Falecki jest w trakcie pracy nad płytą. Jak mówi, nie wyklucza ani śpiewania, ani komponowania piosenek. Kiedy możemy spodziewać się premiery? - Jeszcze dokładnej daty nie ma, nawet jeszcze nie ma dokładnej nazwy. Wszystko jakoś się ułoży, na razie zbieram materiał. Chciałem to zrobić na zasadzie, że wszystko, co nagrywam, jest ode mnie – i gitara, i wokale, i słowa, i perkusja. Bez żadnych studiów, wszystko w warunkach domowych – wyjaśnia muzyk.

Igor Falecki – projekty

Igor Falecki oprócz solowych występów może pochwalić się udziałem w kilku ciekawych projektach. Muzyka do współpracy zaprosili między innymi raperzy Quebonafide i Taco Hemingway, a także Radzimir Dębski. Jak wspomina koncerty z orkiestrą? - To jest totalnie niesamowite, bo teoretycznie jest to gra w zespole, ale przez to, że jest to jednak orkiestra, że jest to po prostu potężne brzmienie na żywo, to jest coś niesamowitego, tego się po prostu nie zapomina. Właśnie przez ten zeszły rok bardzo mi tego brakowało – mówi.

Perkusja towarzyszy mu od najmłodszych lat. Czy kiedykolwiek miał moment, że chciał z niej zrezygnować? Nigdy nie doświadczyłem czegoś takiego, że chciałem to odrzucić. Raczej chciałem coś zmienić w tym, ale cały czas z tego korzystać. Po prostu być muzykiem – wyjaśnia, a my życzymy mu dalszych sukcesów.

Zobacz też:

Robert Chojnacki świętuje Dzień Saksofonu. Jaka jest historia tego instrumentu?

Biznesmen, a po godzinach muzyk. Posłuchaj, jak Mirosław Kalisiewicz śpiewa "Maskaradę"

Stary sprzęt zainspirował go do nietypowego projektu muzycznego. Co w czasie pandemii robił Marcin Wyrostek?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący: