Styl życia

Jak bezpiecznie poruszać się na hulajnodze? "Stawiamy bardzo duży nacisk na to, żeby ten, kto korzysta z hulajnogi miał na głowie kask"

Styl życia

Aktualizacja:

Hulajnogi elektryczne cieszą się coraz większą popularnością. Są szybkie, łatwo się je przewozi, tym samym można je zabrać ze sobą na wakacje. Warto jednak pamiętać, że technologia idzie do przodu i obecne hulajnogi bardzo różnią się od tych, które były dostępne na rynku jeszcze kilka lat temu. Jak się zmieniły i na co warto zwrócić uwagę przy zakupie hulajnogi?

Hulajnoga. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Hulajnogi elektryczne zdobywają coraz większą popularność. Korzystają z nich zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe. To rosnące zainteresowanie sprawiło, że ich producenci zaczęli wprowadzać najnowocześniejsze rozwiązania, które mają jeszcze bardziej umilić i ułatwić jazdę. Z najnowszych osiągnięć technik skorzystała m.in. Xiaomi. Na specjalnie przygotowanej przez firmę Plażowej Przystani Xiaomi w Łebie można zobaczyć stworzony przez nią nowy model hulajnogi elektrycznej.

- Charakteryzuje się on tym, że na jednym ładowaniu może przejechać 30 kilometrów. Maksymalna prędkość jaką osiąga to 25 km/h. Zastosowano w niej także kilka bardzo fajnych rozwiązań m.in. hamulec linkowy. Znajdują się tutaj dwa klocki hamulcowe, co ma ogromny wpływ na jakość hamowania - mówił Mateusz Jeznach z Xiaomi. Dodatkowo hulajnoga ma system, który bardzo ułatwia jej składanie i przenoszenie.

Jak bezpiecznie jeździć na hulajnodze?

Ogromna popularność hulajnóg sprawiała, że konieczne było wprowadzenie zmian w przepisach drogowych. - Od maja osoby, które poruszają się na hulajnogach elektrycznych, traktowane są jak rowerzyści, tym samym muszą korzystać ze ścieżek rowerowych. Nie mogą też przekraczać dopuszczalnej prędkości, czyli 20 km/h. W sytuacji, gdy ścieżki nie ma, możemy wjechać na ulicę, ale tylko wtedy, gdy obowiązuje na niej ograniczenie prędkości do 30 km/h - mówił Mateusz Jeznach.

W sytuacji, gdy takiego ograniczenia nie ma - trzeba jechać chodnikiem. Należy także pamiętać, że nie zależnie od tego, gdzie będziemy jeździć i ile mamy lat, na naszej głowie powinien znaleźć się kask. - Chodzi przede wszystkim o względy bezpieczeństwa. Stawiamy bardzo duży nacisk na to, żeby ten, kto korzysta z hulajnogi, miał go na głowie - dodał.

Najnowszy model hulajnogi stworzony przez firmę Xiaomi można zobaczyć na specjalnym przystanku zbudowanym na plaży w Łebie. Ale to niejedyna jego atrakcja. - Mamy tutaj zumbę, karaoke, muzykę na żywo, kino, a także strefę, w której można przetestować wszystkie nasze gadżety - dodał.

Wszystkie odcinki Dzień Dobry TVN i Dzień Dobry Wakacje znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Agata Zjawińska

Pozostałe wiadomości