Hobby

Zestaw gamingowy. Tani i sprawdzony. Jaki wybrać?

Hobby

Aktualizacja:
Zestaw gamingowy

Dobry zestaw gamingowy, składający się z komputera z najlepszymi podzespołami – kartą graficzną, płytą główną i procesorem, a także słuchawkami, klawiaturą i myszą dla gracza, stanowi marzenie wielu, nawet doświadczonych, gamerów. Choć często kojarzony z cenami rzędu kilkunastu tysięcy złotych, okazuje się jednak, że jego zakup możliwy jest w niezatrważającej kwocie!

  • Zestaw gamingowy – co wchodzi w jego skład?
  • Zestaw gamingowy – stacjonarny czy z laptopem? Który jest bardziej opłacalny pod względem finansowym?
  • Które parametry mają największe znaczenie w przypadku najlepszych zestawów gamingowych dla wymagających graczy?

Zobacz też: Jaki procesor wybrać do komputera przenośnego? Najlepszy procesor do laptopa

Zestaw gamingowy warto wybrać tak, żeby wszystkie jego elementy współgrały ze sobą i działały z jak największą wydajnością. Warto wiedzieć, jakie urządzenia mają zapewnione wsparcie producenta nawet długo po premierze (do jakich wydawane są aktualizacje oprogramowania), a także czy wszystkie wybierane elementy sprzętu są ze sobą kompatybilne.

Zestaw gamingowy – co wchodzi w jego skład?

Zestaw gamingowy to idealny prezent dla nastolatka , ale nie tylko – rynek gier komputerowych na przestrzeni ostatnich kilku lat stał się bardziej opłacalny od rynku filmowego, przyciągając do siebie nie tylko młodych użytkowników, co również „starych wyjadaczy”. Następująca zmiana pokoleń prawdopodobnie tylko przyśpieszy ten proces, ale już teraz gry komputerowe cieszą się powszechnym uznaniem, między innymi dlatego, że mamy do czynienia z szeregiem zróżnicowanych produkcji do wyboru. Te najnowsze często charakteryzują się jednak wysokimi wymaganiami sprzętowi. W tym miejscu dla niektórych zaczynają się schody, dla innych zaś – osobna rozrywka. Chodzi bowiem o wybór odpowiedniego zestawu gamingowego .

Zestaw gamingowy składa się z jednostki centralnej (komputera), myszy i klawiatury gamingowej, a często także i pozostałych elementów – w zależności od oferty spotkać się można z monitorami dla graczy, a także z kierownicami lub padami przypominającymi kontrolery znane nam z konsol wideo. Najlepszy zestaw gamingowy to kompozycja dobrana z jednej strony pod indywidualne preferencje, z drugiej zaś – charakteryzująca się najlepszymi parametrami technicznymi. W skład zestawu gamingowego mogą wchodzić także dodatkowe akcesoria, a całość zestawu dla gracza niekiedy stylizowana jest na poszczególny, znany ze świata gier, motyw, przykładowo, utrzymana w klimacie nieśmiertelnego „Wiedźmina”!

Zestaw gamingowy – stacjonarny czy z laptopem? Który jest bardziej opłacalny pod względem finansowym?

Zestawy gamingowe możemy podzielić na dwie podstawowe kategorie. Pierwsze zawierają komputer stacjonarny, drugie zaś składają się przede wszystkim ze specjalnego laptopa dla graczy. Co najistotniejsze, mając do dyspozycji kapitał rzędu kilku tysięcy złotych, zarówno komputerowy zestaw gamingowy , jak i zestaw gamingowy z laptopem do gier będzie umożliwiał emocjonującą rozgrywkę we wszystkie najnowsze produkcje, wymagające wysokich parametrów sprzętowych.

Zauważalna jest jednak różnica cenowa pomiędzy dwoma typami zestawów gamingowych . Zestaw gamingowy z komputerem stacjonarnym , wyposażony w najlepszą kartę graficzną z wielogigabajtową, wbudowaną pamięcią vRAM, ma cenę znacznie niższą od zestawu gamingowego podobnej klasy, lecz składającego się z laptopa do gier. Jeśli zaś mowa o kartach graficznych, to często najnowsze modele kart dla graczy produkowane są przez producenta wyłącznie dla wersji klasycznego „blaszaka”, a nie przenośnego notebooka. Jednakże bezapelacyjną zaletą zestawów gamingowych z laptopem do gier jest fakt, że urządzenie przy dobrej jakości baterii zapewnia prawie nielimitowane możliwości w zakresie mobilności. Jest to też doskonałe rozwiązanie na spędzenie miło czasu podczas jazdy autokarem lub pociągiem!

Które parametry mają największe znaczenie w przypadku najlepszych zestawów gamingowych dla wymagających graczy?

Starając się wybrać jak najlepszy zestaw gamingowy pc , warto zwrócić uwagę na wydajność, którą wyznacza ilość mocy obliczeniowej komputera. Im więcej mocy obliczeniowej ma dany zestaw gamingowy , tym lepszą grafikę i rozdzielczość będzie można ustawić w nawet najbardziej wymagających pod względem sprzętowym grach. Pod kątem wydajności należy mieć na uwadze przede wszystkim dwa podzespoły: kartę graficzną oraz procesor. Ten ostatni, wielordzeniowy, pozwoli na natychmiastowe uruchomienie każdej aplikacji i gry. Przy wyborze zestawu gamingowego nie należy też zapominać o płaszczyźnie software , czyli w tym wypadku o systemie operacyjnym. Jak pokazują publikowane testy, największą wydajność w trakcie gier zapewniają droższe i bogatsze wersje systemów operacyjnych takich, jak np. Windows 10 Pro lub Windows 10 Enterprise.

Doświadczeni gracze komputerowi doskonale wiedzą także, jak ważne w każdym zestawie do gamingu są akcesoria. Nie należy ich bagatelizować. W przypadku poważnej rozgrywki odpowiednia czułość myszy i jej szybkość reakcji może przełożyć się na sukces lub porażkę w grze. Czuła mysz z dobrą podkładką powinna być także ergonomiczna, aby zminimalizować zmęczenie dłoni po wielu godzinach gry. To samo dotyczy klawiatury dla gracza, którą w wielu zestawach gamingowych znajdziemy wyposażoną w nawet kilkanaście przycisków. Dzięki temu wszystkiemu możemy przenieść swój gaming na całkowicie wyższy poziom, lecz co najważniejsze – nie musimy przy tym przepłacać. Przeprowadzając dokładny research zestawów gamingowych w internecie, jesteśmy w stanie zamówić wszystkie powyższe elementy wysokiej jakości po naprawdę niewygórowanej cenie, a o złożenie możemy poprosić specjalistę. Efekt będzie fenomenalny, a finansowo – rozwiązanie znacznie tańsze niż zakup gotowego zestawu gamingowego!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości