Hobby

W tygodniu księgowa, w wolnym czasie artystka. "Stwierdziłam, że muszę spróbować''

Hobby

Reporter:
Nastazja Bloch
Księgowa maluje na szkle
Księgowa maluje na szkleDzień Dobry TVN
wideo 2/12

Dorota Żółtek to księgowa z Zakopanego, która już od ponad 20 lat rozwija swoją pasję. Spod jej ręki wychodzą malowane techniką witrażową obrazy na szkle. Skąd tak nietypowe zainteresowanie?

Księgowa z pasją do sztuki

Pani Dorota zawodowo pracuje jako księgowa. Po godzinach świat cyferek zamienia jednak w artystyczną pasję, bowiem w wolnym czasie kobieta maluje witraże. Jak przyznała, od zawsze ciągnęło ją do sztuki, początkowo nie mogła jednak odnaleźć swojej drogi.

- Od zawsze próbowałam różnych rzeczy artystycznych. Na początku to było haftowanie, starałam się szydełkować, to nie było to. Nie mogłam sobie z tym poradzić. W pewnym momencie zauważyłam, jak piękne potrafią być witraże, zobaczyłam tę grę świateł i stwierdziłam, że muszę spróbować – powiedziała.

Witraże na szkle

Artystka zdradziła, jaką metodą wykonuje swoje prace. Do szklanych obrazów wykorzystuje specjalne farby witrażowe oraz wypukłą konturówkę zwaną reliefem. Co sprawia jej największą trudność? – Utrzymanie jednolitego koloru przy dużych powierzchniach – zdradziła.

Mimo wielkiej pasji i wielu wykonanych prac, pani Dorota wciąż traktuje swoje hobby jako dodatek.

W tej chwili nie potrafię przekuć tego w pieniądz a w radość.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: Nastazja Bloch

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości