Figurki gwiazd metalu tworzone z zegarmistrzowską precyzją. "Ważne jest opanowanie"

Reporter:
S. Repeła, K. Abramlowicz
Gwiazdy metalu w miniaturze
Gwiazdy metalu w miniaturzeDzień Dobry TVN
wideo 2/19

Łukasz i Maciej Serwa są kuzynami. Łączy ich pasja do ciężkiego brzmienia, ale także do miniaturowych postaci ich ulubionych zespołów metalowych. Mocnymi brzmieniami zainteresowali się już w czasach szkolnych. Wcześniej tworzyli unikalne ramki na kostki gitarowe, które zbierali w trakcie koncertów.

Zainteresowanie ciężką muzyką

Ramki na kostki gitarowe Łukasza Serwy docenił artysta Tony, który współpracuje z Metallicą. Zobaczył je na profil w mediach społecznościowych i pochwalił. Później Łukasz Serwa zaczął tworzyć podobizny ulubionych artystów.

- Moje pierwsze figurki powstały za pomocą noża i patyczka do szaszłyka - wspominał.

Dzisiaj do tworzenia kolejnych postaci, wspólnie z kuzynem Maciejem, wykorzystują narzędzia dentystyczne. Jedna z nich zajęła aż sześć miesięcy. Dzięki figurkom udało im się być za kulisami wielu światowych scen i poznać najwybitniejszych muzyków.

- Największy zachwyt chyba było widać u Tilla Lindemana, jak zobaczył swoją karykaturę. Nie mógł się napatrzeć, biegał po pomieszczeniu szukać najlepszego światła, żeby się dokładnie przyjrzeć - opowiadał Łukasz. - W życiu bym nie pomyślał, że coś takiego nas spotka - dodał.

Na swoim koncie kuzyni mają już podobizny m.in.: Cliffa Burtona z "Metalliki", Jonathana Davisa z zespołu "Korn" czy Nergala.

Z zegarmistrzowską precyzją

Łukasz Serwa nauczył się precyzji i dokładności od taty, który był zegarmistrzem. Sam też podjął się takiej pracy i dzisiaj realizuje się w firmie Apart. - W zawodzie ważne jest opanowanie, jest to mechanika precyzyjna. Naprawa zegarka polega na rozłożeniu go na części pierwsze, wyczyszczeniu go - tłumaczył.

Kuzyni chcą rozszerzyć przekrój figurek. Marzą o tym, żeby zacząć m.in. tworzyć postaci z gier czy filmów. Przede wszystkim jednak chcą swój talent zaprezentować światu.

- Moim marzeniem jest, żeby może kiedyś Clint Eastwood skomentował moją pracę. Może nawet doszłoby do spotkania - mówił Łukasz Serwa.

Jego pasję podziela również rodzina. Syn Łukasza chodzi na lekcje perkusji, a żona gra na pianinie oraz prowadzi zajęcia rytmiki. W domu bardzo często słychać metalowe brzmienia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Reporter: S. Repeła, K. Abramlowicz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości