Hobby

Zbudował kolej we własnym ogrodzie. "Wiercił mi dziurę w brzuchu, że to jego marzenie"

Hobby

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Paweł Kiliański
 Kolej w ogrodzie
Kolej w ogrodzieDzień Dobry TVN
wideo 2/22
Dzień Dobry TVN Kolej w ogrodzie

Tomasz Kleina jest pasjonatem kolei. Pracuje jako kierownik pociągu, a po godzinach jest maszynistą kolejki wąskotorowej, którą wybudował w swoim ogrodzie i sadzie. - Jest cała infrastruktura: szlak kolejowy i rozjazdy - opisuje mężczyzna.

Pasjonat kolei

Tomasz Klein od dziecka chciał zostać maszynistą kolei wąskotorowej. Choć dziś jest kierownikiem pociągu, to jego marzenie się spełniło. Na własnym podwórku stworzył kolej. 

- Wiercił mi dziurę w brzuchu, że to jego marzenie. Od dziecka śniła mu się taka kolej przydomowa. Myślałam: "Nie, on tego nie zrobi. Nie będzie żadnej kolejki". Jak zaczął na serio konstruować, to mu kibicowałam – mówiła Ewa Konarska-Kleina, żona Tomasza.

Świąteczna piosenka Dzień Dobry TVN

Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN
Mikołaj Rey w świątecznym klipie Dzień Dobry TVN Dzień Dobry TVN
wideo 2/8

Kolej w ogrodzie

Budowa kolejki rozpoczęła się w 2012 roku. Mężczyzna przygotował plany, a następnie przystąpił do działania. Zaprojektował lokomotywę i wagony, a później przyszedł czas na położenie torów. W swoim przedsięwzięciu mógł liczyć na pomoc kolegów.

- Okazało się, że to bardzo fajnie działa. Wszystko tak samo jak na normalnej, prawdziwej kolei, tylko że w dużo mniejszej skali. Jest cała infrastruktura: szlak kolejowy, rozjazdy przestawiane są ręcznie - opisywał Tomasz Klein.

Jego kolejka stała się atrakcją turystyczną. Pokochały ją osoby w różnym wieku. "Cieszymy się atrakcją, jaką jest kolejka". "Jak tu wracamy, zazwyczaj robimy dodatkowe kółko. Jest ogólni bardzo fajnie". "Przejażdżka jest super, są emocje" - mówili pasażerowie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Paweł Kiliański

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości