Hobby

"Ogórkiem" do ślubu? Poznajcie małżeństwo, które kocha autobusy

Hobby

Aktualizacja:

Często zdarza się, że fascynacje z najmłodszych lat pozostają w naszych sercach na zawsze. Żywym przykładem takiego stanu rzeczy jest Wojciech Górszczyk, który ze względu na swoją nietypową pasję, do ślubu pojechał... "ogórkiem".

Miłośnicy autobusów w Dzień Dobry TVN

Ewa Drzyzga we wtorkowym Dzień Dobry TVN przytoczyła niezwykłą historię Anny Lisowskiej, żony Wojciecha Górszczyka. Jej wyjątkowość polega na tym, że para na swoją ceremonię ślubną pojechała pojazdem podobnym do Dzieńdobrobusa. Ania napisała o tym na skrzynkę mailową redakcji.

Niebieski "ogórek" z urodzinowej ramówki to był nasz pojazd ślubny sprzed 3 lat. Autobusy to wielka pasja mojego męża. Jego marzeniem było pojechać do kościoła właśnie ogórkiem... Życzę Wszystkiego Najlepszego z okazji 15. Urodzin DDTVN i przesyłam "ogórkowe" zdjęcie

Skąd taka inicjatywa? Wojciech Górszczyk opowiedział w Dzień Dobry TVN:

Pomysł tak naprawdę narodził się w mojej głowie, ponieważ jestem pasjonatem autobusów już od dzieciństwa. Więc dlaczego by tego nie wykorzystać? Właśnie ten pojazd, nie żadna limuzyna biała, wiózł naszych gości i nas w ten jakże ważny dla nas dzień

Z tej okazji znaleźli się w studiu i choć ich wielki dzień miał miejsce już jakiś czas temu, okazało się, że zainteresowania mężczyzny nie zmieniły się.

Wyjątkowa kolekcja autobusów

Miłość do owych pojazdów towarzyszy Wojciechowi do dnia dzisiejszego. Zdradził, że chce zostać kierowcą autobusów, a poza tym w wolnym czasie kolekcjonuje ich miniaturki.

Zbieram sobie małe modeliki, jako taka odskocznia i hobby po pracy. (...) Dzisiaj kolekcja to 257 egzemplarzy i cały czas rośnie. W mieszkaniu główny mebel to jest w zasadzie witrynka

- mówi, a jego małżonka dodaje, że uważa to za uroczą pasję. Równocześnie Anna zdradza, że samej ceremonii zaślubin nie pamięta, lecz trasę podskakującym "ogórkiem" jak najbardziej.

Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga Dzieńdobrobusem przemierzą Polskę! "Czekamy na fajne historie":

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości