Hobby

Szydełkowa wróżka ożywia dziecięce rysunki. Wydziergała też Filipa Chajzera.„Magia musi być!”

Hobby


Kilka dni temu Filip Chajzer otrzymał uroczy prezent – szydełkową, mini wersję siebie. Dziergana maskotka tak bardzo spodobała się naszemu dziennikarzowi, że postanowił odwiedzić osobę, która ją wykonała. Zobaczcie, jak powstają włóczkowe zabawki.

Uroczy prezent

Filip Chajzer dostał kartkę z życzeniami od 8-letniego Oliwiera. Wrzucił ją na swoje konta w social mediach. Internet był zachwycony. Zdjęcie zyskało tysiące lajków i pozytywnych komentarzy. To jednak nie koniec. Kilka dni temu dziennikarz odebrał w redakcji Dzień Dobry TVN paczkę. Co w niej znalazł?

Otwieram, wyciągam … no właśnie, siebie samego. W interpretacji Oliwiera w formie maskotki. Jak do tego doszło? Nie wiem

- przyznał prowadzący Dzień Dobry TVN. .

Prezent tak bardzo go zauroczył, że postanowił zrobić materiał o osobie, która stworzyła tak niebanalną, szydełkową maskotkę.

U szydełkowej wróżki

W poszukiwaniu autorki szydełkowej maskotki nasz dziennikarz wybrał się do Wrocławia. Udało mu się odnaleźć osobę, która wydziergała Filipa Chajzera w wersji mini.

Szydełkowa wróżka naprawdę ma na imię Alena i pochodzi z Białorusi. Pracy w naszym kraju specjalnie nie szukała, ponieważ ta znalazła ją sama. Ożywia dziecięce rysunki - maluchy przysyłają jej swoje malunki z całej Polski.

Obecnie na brak zajęć nie narzeka. Jednak początki jej działalności były bardzo skromne.

Kilka lat temu córka narysowała dla mnie obrazek – pięknego ufoludka. Tak mi się spodobał, że postanowiłam zrobić dla niej niespodziankę. Ożywiłam ten rysunek. Wzięłam szydełko, przesiedziałam nockę i powstał oto taki ufoludek. Położyłam go obok śpiącej jeszcze córki. Kiedy się obudziła i go zobaczyła, nie mogła uwierzyć, że jej ufoludek żyje

- opowiada Alena Kursevich, która pokazała Filipowi krok po kroku jak dzierga wymyślone przez dzieci rysunki.

Dzień dobry TVN

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości