Hobby

Piotr Żurek o fotografowaniu ludzkich historii. „Każdy człowiek to wszechświat wspomnień”

Hobby


Fotografia to wielka pasja Piotra Żurka. Każdego dnia robi tysiące zdjęć, które dokumentują historie przypadkowo spotkanych ludzi. Wykonane przez siebie fotografie publikuje na blogu znajomi Nieznajomi.

Tysiące ludzkich wspomnień

W przeszłości był archeologiem. Od zawsze miał w sobie chęć szukania i odkrywania tego, co zostało głęboko ukryte. Pewnego dnia stwierdził, że przeszłości i historii można nie tylko szukać w ziemi, ale także w ludziach.

Od wielu lat zbieram historie ludzi na ulicach. Fotografuję przypadkowo spotkane osoby i zaglądam do ich wspomnień. Zawsze byłem ciekawy. Ciekawość jest słowem, które mnie określa. Każdy człowiek to wszechświat wspomnień. Rozmawiam z ludźmi, żeby zaspokoić swoją ciekawość

- powiedział Piotr Żurek.

znajomi Nieznajomi

Blog znajomi Nieznajomi to autorski projekt Żurka, na którym publikuje fotografie spotkanych przez siebie ludzi. Jak przyznaje, projekt daje mu wiele radości, satysfakcji i przyjaciół. Jego pasja pozwala mu poszerzać swoją wiedzę na różne tematy.

Nałogowo zmieniam ludzi w znajomych. Podchodzę do obcych i po jakiejś chwili rozmowy te obce osoby stają mi się w jakiś sposób bliskie

- wyznał fotograf.

Mimo że na blogu publikuje zaledwie ułamek tego, co uwiecznia na zdjęciach, zamierza to robić do końca życia. Historie ludzi zaskakują go nieprzerwanie od 2013 roku i nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Najpiękniejsze zdjęcie zrobi dziecku mama

Jacek Poremba – fotograf, przed którym gwiazdy nie mają tajemnic

Dlaczego inaczej wyglądamy na zdjęciu niż w lustrze? Fotograf: "My się cały czas filtrujemy! To jest nasza zmora"

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości