Pamiętasz jeszcze jak grać na flipperach? "Dziś ich miejsce zajęło PlayStation"

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Agata Zjawińska
Powrót do fliperów
Powrót do fliperówDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Flippery niejednemu z nas przywodzą na myśl czasy młodości. Dziś maszyny zastępują liczne elektroniczne gadżety. Reporterka Dzień Dobry TVN Agata Zjawińska udała się do gdańskiego Muzeum Flipperów, by powspominać z widzami dawne czasy.

Flipery - kto je pamięta?

Można było spotkać je w barach, miejscowościach turystycznych czy na specjalnych halach. Dziś są już reliktem przeszłości. Jak grało się na fliperach?

- Uruchamiamy lanszę i walczymy o to, by uzbierać jak najwięcej punktów. Każdy fliper ma swój scenariusz i należy się nim kierować - powiedział Ian Bittorf. - Kiedyś były flippery, a dziś ich miejsce zajęło chociażby PlayStation - dodał.

Flipery - jak w nie grać?

Ian Bittorf prowadzi dziś swoje interaktywne Muzem Flipperów. Pasję odziedziczył po ojcu. Sam w domu jako dziecko, miał swoje urządzenie tego typu. - Kiedyś były dużo tańsze, można było sobie na to pozwolić, bo teraz ceny są kosmiczne - powiedział.

Co jest najważniejsze podczas gry na flipperach? - Skupienie i refleks liczy się tutaj najbardziej - wskazał mężczyzna.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Agata Zjawińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości