Hobby

Polka dostała się na prestiżową uczelnię muzyczną, ale potrzebuje naszego wsparcia. "To jest mój plan na życie"

Hobby

Magda Szuba może być jedną z pierwszych Polek, które ukończą prestiżowy kierunek - Global Entertainment and Music Business na amerykańskim uniwersytecie muzycznym - Berklee College of Music. Pianistka otrzymała stypendium, niestety nie jest w stanie pokryć wszystkich kosztów. Poprzez internetową zbiórkę prosi więc o wsparcie i pomoc w spełnieniu marzeń.

Polka na prestiżowym uniwersytecie

Życiową pasją Magdy jest muzyka. Polska pianistka swoich sił postanowiła spróbować za granicą. Utalentowana dziewczyna dostała się na najlepszy na świecie, amerykański uniwersytet muzyczny - Berklee College of Music (kampus w Walencji). Szkołę tę skończyło wielu wybitnych muzyków. Uczelnia posiada 27 wydziałów i ponad 430 kierunków studiów.

- Rekrutacja była bardzo skomplikowana. Na pewno znaczenie miało moje doświadczenie, ja zaczęłam pracować w wieku 16 lat. Drugi etap wyglądał w ten sposób, że miałam rozmowę w cztery oczy z dyrektorem departamentu, który pytał mnie i wszystko - zdradziła.

Choć proces rekrutacyjny nie należał do najłatwiejszych, udało się. Magda otrzymała zaproszenie do szkoły, w której studiowały najbardziej utalentowane osoby ze świata show-biznesu. To właśnie w tym miejscu Polka będzie mogła pracować z najlepszymi, osobami "odpowiedzialnymi" za sukces Beyonce czy Ariany Grande i Justina Biebera.

- To jest mój plan na życie, zdawałam na kierunek managerski. Badano moją wiedzę dotyczącą rynku muzycznego, moją kreatywność, pomysły. Ja bym chciała promować polskich artystów za granicą, ponieważ sam talent nie wystarczy. Stoi za tym zaplecze marketingowe - wyjaśniła.

Zbiórka internetowa Magdaleny Szuby

Na drodze w spełnianiu marzeń stanęły jednak przeciwności losu – finanse. Niestety stypendium pokryte przez uczelnię to tylko część wydatków. Magdalena musi jeszcze opłacić czesne i koszty pobytu. Z tego względu zwróciła się o pomoc do internautów. W sieci założyła zbiórkę internetową.

- Dostałam stypendium w wysokości 6,000$, ale czesne jest bardzo drogie. Wynosi około 160 tysięcy złotych za trzy semestry – powiedziała.

Magda Szuba – kim jest?

Magda Szuba to tegoroczna dyplomantka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale kameralistyki fortepianowej. Doświadczona pianistka od najmłodszych lat zaznajamiała się z rynkiem muzycznym w Polsce. Od 16 roku życia pracowała w branży, a na swoim koncie ma m.in. organizację koncertu dla amerykańskich muzyków jazzowych, współpracę z wybitnymi muzykami jazzowymi, udział w projektach realizowanych w Szwecji i Estonii. Podczas lockdownu Magda wzięła również udział w amerykańskim konkursie na najlepszą kampanię marketingową dla znanych zespołów muzycznych. Tam jej pracę dostrzegli amerykańscy profesjonaliści branży muzycznej. Po konkursie zaproponowano jej staż w jednej z największych agencji talentów w Los Angeles.

- Podczas pierwszego lockdownu szukałam możliwości, jak mogę się rozwinąć, ponieważ wszystkie koncerty odwołano. Znalazłam na stronie mojego wymarzonego uniwersytetu ogłoszenie o konkursie, w którym wzięłam udział. Zastałam kapitanem zespołu złożonego z najlepszych studentów amerykańskiej uczelni – powiedziała.

Artystka wraz z koleżanką wystąpiła także na naszej scenie. Zobaczcie wideo:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Stracił głos i porzucił karierę: "Nie chciałem wiązać przyszłości z muzyką". Dziś Dionizy Wincenty Płaczkowski buduje karierę jako tenor występując w Polsce i za granicą

Gordon Haskell, wokalista King Crimson, nie żyje. "Będziemy tęsknić za jego piękną muzyką, aksamitnym głosem i ciepłym uśmiechem"

Zuza Jabłońska - młoda wokalistka, dla której muzyka jest najlepszą terapią

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości