Hobby

Niecodzienne zastosowanie klocków LEGO. Uczestnicy programu zbudowali ramkę do zdjęć i doniczkę

Hobby

Aktualizacja:

Bohaterowie programu Lego Masters, Agnieszka i Maciej, pożegnali się z widzami w trzecim odcinku. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby pokazali naszym widzom, jak przy pomocy klocków ozdobić ramkę do zdjęć oraz naprawić stłuczoną doniczkę.

Kto odpadł z LEGO Masters?

W trzecim odcinku z programem pożegnali się Agnieszka Anikiej i Maciej Kośmicki. Aga uwielbia fantastykę i wraz z młodszą siostrą dzieli wspólną pasję - cosplay. Maciej natomiast jest w trakcie pisania doktoratu na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dorabia tam również jako wsparcie techniczne. Jako wielki pasjonat klocków prowadzi popularny kanał na YouTube o tematyce LEGO pod pseudonimem Maciek.

- Jest 6 par, każdy buduje jak najlepiej, jury ma ciężki wybór, ale ktoś musi się pożegnać - skomentował swoją przegraną YouTuber.

- Pokonał nas rower, naszym zadaniem było dobudowanie drugiej jego części. Nasz pomysł nie przypadł do gustu jury - dodała Agnieszka.

Jak zaczęła się ich przygoda z LEGO?

- Ja na początku lat 90. wygrałam konkurs plastyczny, w którym nagrodą był zestaw LEGO. A w tamtych czasach nie było LEGO - powiedziała Agnieszka.

- Dostałem na jakąś okazję wodza indiańskiego. I stwierdziłem, że to jest tak dobrze zrobione, że tylko LEGO - dodał Maciej.

Gdzie trzymać klocki LEGO?

Agnieszka zdradziła naszym widzom swój patent na porządkowanie klocków LEGO.

- Ja segreguje po kształtach. Kolory wymieszane, ale kształty razem - usłyszeliśmy.

Na czym polega program "Lego Masters"?

"LEGO Masters" to spełnienie marzeń każdego wielbiciela klocków i dobrej zabawy! Sześć par rywalizuje ze sobą o wyjątkowe nagrody - tytuł Mistrza LEGO MASTERS, wizytę w LEGOlandzie i nagrodę główną, czyli 100 tysięcy złotych! W programie powstają niezwykłe budowle, pojazdy, skomplikowane mechanizmy oraz całe miasta. To swojego rodzaju sprawdzian zdolności graczy, ich kreatywności, wyobraźni i umiejętności technicznych. Pod koniec każdego odcinka jedna para opuszcza program. O finał zawalczą 3 najlepsze duety i będzie to prawdziwe starcie mistrzów!

Zadaniem uczestników jest zbudowanie czegoś, co będzie się efektownie rozpadać (będzie to filmowane w slow motion) po zastosowaniu jednej z 3 technik (każda drużyna losuje, jaki sposób zniszczenia przypadnie ich budowli): zrzucenie, wybuch, uderzenie kijem baseballowym.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Oskar Netkowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości