Hobby

Miłość prosto z chmur. "Pasja powoduje, że chcemy spędzać czas w ten sam sposób"

Hobby

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Alicja Myśliwiec
Miłość prosto z chmur
Miłość prosto z chmur Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Kasia i Tomek Witkowscy to jedyne małżeństwo w Polsce, które zawodowo dotyka chmur. Ich miłością jest latanie. Od lat uczą spadochroniarstwa. Jak się poznali i jak zrodziła się ich pasja do tak nietypowego sportu?

Z miłości do latania

Mimo że Kasia i Tomek Witkowscy pasjonują się lataniem i spadochroniarstwem, to połączyły ich góry. - Mieliśmy jechać większą grupą, ale nikt nie przyjechał poza Kasią. Razem poszliśmy się wspinać i właściwie wracając z tego wspinania, już wiedzieliśmy, że chyba chcielibyśmy spędzić ze sobą po prostu resztę życia - powiedział Tomasz.

Kasia wyznała, że partner bardzo ją wspiera i to dzięki niemu została kamerzystką spadochronową. - Zgłosiła się do mnie na kurs instruktora spadochronowego. Wymaga to ciągłego treningu i bardzo wysokich umiejętności. Tutaj trzeba zaznaczyć, że są tylko trzy kobiety w Polsce, które szkolą tą metodą i jedną z nich jest właśnie Kasia - powiedział Arkadiusz "Maya" Majewski - instruktor Kasi.

Kasia Witkowska wyznała, że nie lubi, kiedy ktoś nazywa spadochroniarstwo sportem ekstremalnym. - Jak myślę o spadochroniarstwie, które ja uprawiam, którego uczę, to myślę o pokorze, o dbałości o szczegóły, o dbałości o bezpieczeństwo, o poczuciu odpowiedzialności - powiedziała. - To nie jest tak, że nie boimy, bo się boimy cały czas o siebie. Natomiast to jest takie zarządzanie tym strachem - dodał Tomasz Witkowski.

Jak wspólna pasja wpływa na ich relacje?

Tomasz przyznał, że pasją do latania zarazili również swoją córkę. Dziewczynkę bardzo fascynują szybowce. - Jak tylko miała okazję, to prosiła tatę, żeby załatwił jej taki lot. Nie prosiła mnie, bo mi mówi wprost, że ze mną takie rzeczy się trudniej załatwia. Tata się prędzej zgodzi - dodała Katarzyna Witkowska.

Warto dodać, że małżeństwo także wspólnie pracuje. Mimo że para spędza ze sobą niemal całą dobę, to ich relacja tylko na tym korzysta. - Pasja powoduje, że chcemy spędzać czas w ten sam sposób, pasja powoduje, że mamy wspólnych przyjaciół, że mamy niekończące się tematy do rozmów. Naszym dużym problemem jest to, że jest nam bardzo trudno przestać rozmawiać - powiedziała pani Kasia.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Alicja Myśliwiec

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości