Hobby

Zakochany w USA. "Opowiada o prawdziwych ludziach, o miejscach, o których zazwyczaj się nie mówi"

Hobby

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Tomasz Brzoza
Zakochany w USA
Dzień Dobry TVNZakochany w USA

Karol Majchrzak jest pasjonatem Stanów Zjednoczonych i wszystkiego, co się z nimi wiąże. Jak narodziła się jego fascynacja tym, co amerykańskie? Co tak pociąga go w tamtej kulturze? Dowiecie się tego z naszego materiału.

Pasjonat Stanów Zjednoczonych

Karol Majchrzak, choć na co dzień mieszka we Wrocławiu, to myślami jest za Wielką Wodą. W rozmowie z naszym reporterem mężczyzna wyznał, że jego fascynacja USA zaczęła się od zamiłowania do historii. - Temat Stanów Zjednoczonych wziął się stąd, że bardzo zainteresowałem się militariami, wojskowością. Od tego bardzo łatwo jest przejść do ubrań, filmów wojennych - mówił Karol Majchrzak.

Znajomi Karola przyznają, że fascynacja Stanami Zjednoczonymi jest na tyle silne, że mężczyzna potrafi niemal wszędzie odnaleźć coś, co ma związek z USA. - Fascynuje mnie, jak potrafi wyłapać np. w filmowym kadrze coś zaczerpniętego z kultury Stanów Zjednoczonych. On tym żyje - mówiła Joanna Gajęcka, dziewczyna Karola. - Nieważne, co robimy, gdzie pójdziemy, o czym rozmawiamy, tam zawsze jest Ameryka - dodał Piotr Karwala, przyjaciel Karola.

Zrozumieć Stany Zjednoczone

Swoją fascynację Stanami Zjednoczonymi Karol Majchrzak pokazuje w mediach społecznościowych. Pomagają mu w tym przyjaciele oraz dziewczyna. - Ma ogromną wiedzę, którą chłonie z książek, filmów i muzyki. Nie pokazuje Stanów Zjednoczonych, w których z jednej strony jest Los Angeles, a z drugiej Nowy Jork, a pośrodku nie ma nic. Opowiada o prawdziwych ludziach, o miejscach, o których zazwyczaj się nie mówi - dodał Piotr Karwala, przyjaciel Karola.

Warto dodać, że Karol kolekcjonuje ubrania, które mają związek ze Stanami Zjednoczonymi.- Czasem słyszę od bliskich mi osób, dlaczego kupuję kolejną taką samą rzecz. Tymczasem one bardzo się od siebie różnią. Jedna z moich kurtek jest charakterystyczna dla kierowców ciężarówek. Ma krótki fason i nie ogranicza ruchów. Inna jest dłuższa i noszą ją farmerzy, osoby, które pracują na polu - mówił Karol.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Tomasz Brzoza

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości