Hobby

"Sama to ogarniesz". Jak zrobić organizer do łazienki?

Hobby

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Reporter:
Monika Nasternak
Magnetyczny organizer
Magnetyczny organizerDzień Dobry TVN
wideo 2/5
Dzień Dobry TVNMagnetyczny organizer

Na wielu łazienkowych blatach panuje bałagan. Wszystkie przybory potrzebne do codziennej pielęgnacji mieszają się ze sobą i przez to trudno jest znaleźć to, co akurat jest potrzebne. Jak okiełznać ten bałagan? W tym może pomóc magnetyczny organizer. Jak go zrobić?

Organizer do łazienki. Jak go zrobić?

Do przygotowania magnetycznego organizera do łazienki potrzebny będzie kawałek sklejki. - Mój organizer będzie miał 45 centymetrów - mówiła Agnieszka Witkowska, autorka cyklu "Sama to ogarniesz". Po wycięciu pożądanego kształtu i wielkości, do organizera należy przykleić paski magnetyczne. Trzeba to zrobić jeszcze przed malowaniem. - Dlatego, że bejca (to właśnie nią będzie malowany organizer) pozostawia tłustawą powłokę. Trzeba by było poczekać bardzo długo, aż wyschnie - mówiła Agnieszka Witkowska.

- Przy pomocy taśm magnetycznych można zorganizować dowolne metalowe elementy. Przyda się np. w warsztacie do organizacji śrubokrętów i kluczy. Tylko wtedy trzeba dopasować liczbę pasków do tego, jak ciężkie są narzędzia - mówiła. Po przymocowaniu samoprzylepnych haczyków organizer nadaje się do malowania. Agnieszka Witkowska użyła do tego szybkoschnącej bejcy i starych skarpetek swojego syna. - Świetnie nadadzą się do omijania wszystkich elementów - dodała.

Jak przyczepić słoiki do organizera?

Do organizera można przymocować także słoiki, które pomieszczą np. pędzle do makijażu czy patyczki kosmetyczne. - Przyczepię je na obejmach zaciskowych. Najpierw obejmę montuję na płycie, (...), a później włożę w nią słoik - mówiła. Dokładne instrukcje, jak to zrobić znajdziecie w materiale.

Gotowy organizer do ściany można przyczepić na samoprzylepnych rzepach. - Wystarczy tylko przyłożyć do ściany. (...) Po około 60 sekundach dociskania organizer jest już stabilny - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Reporter: Monika Nasternak

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości