Hobby

Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik swingowali na parkiecie Dzień Dobry TVN. Jak sobie poradzili?

Hobby

Autor:
Justyna
Piąsta
Zacznij dzień tanecznym krokiem
Zacznij dzień tanecznym krokiemDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Swing to wyjątkowy taniec, którego historia sięga lat 20. ubiegłego wieku. Teraz powraca do łask i coraz więcej osób chce się nauczyć podstawowych kroków. O tajnikach swingu w Dzień Dobry TVN opowiedzieli doświadczeni instruktorzy - Aleksandra Krajewska, Victoria Shapovalova, Jacek Pasternak i Michał Ruszkawski.

Moda na swing

Swingu każdy może się nauczyć, nawet ci, którzy nie mają talentu do tańca, nie potrafią zapamiętać kroków i gubią się w najprostszych choreografiach. - Swing jest czystą improwizacją. Nie ma tutaj sztywnej ramy. Im więcej mamy luzu, tym lepiej - powiedział Jacek Pasternak. - Tak naprawdę wszystkie tańce opierają się na improwizacji. To, co widzimy, jak partnerzy tańczą, czy jest szybkie tempo, czy wolne, oni improwizują. Główna zasada to kontakt między partnerami i wspólna zabawa - dodał instruktor swingu.

Aleksandra Krajewska przyznała, że w swingu nie można postawić niewłaściwego kroku. - Kiedyś usłyszałam takie fajne zdanie, że w tym tańcu nie ma pomyłek, są tylko prezenty. Nawet, jeśli ktoś się pomyli, to jest to inspiracja, żeby wymyśleć nową figurę albo zrobić coś jeszcze ciekawego i wyjść z kroków, które już się zna. Relacja jest taka, żeby trzymać kontakt ze sobą i po prostu się dobrze bawić - podkreśliła.

Jak tańczyć swing?

Dlaczego znów zapanowała moda na swing? - Lata 20. sto lat później sprzyjają temu, żeby swing zyskiwał większą popularność. Rzeczywiście, z każdym miesiącem przybywa nam uczestników na zajęciach - stwierdził Michał Ruszkawski.

Instruktorzy pokazali prowadzącym Dzień Dobry TVN, jak się swinguje na parkiecie. Czy Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik dali się ponieść muzyce? Zobacz materiał wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości