Hobby

Jak narysować usta i nos – instrukcja krok po kroku

Hobby

Aktualizacja:
Osoby, które uczestniczą w zajęciach plastycznych

Usta to jeden z kluczowych elementów znajdujących się na twarzy. Właśnie dlatego, gdy ktoś chce stworzyć portret, musi najpierw zastanowić się, jak narysować usta, by sprostać całemu zadaniu. Dobrze też od razu oszacować ich relacje z nosem, by nie umknął żaden cenny szczegół. Choć potrzeba wielu ćwiczeń, aby osiągnąć perfekcję, warto postępować zgodnie z wcześniej opracowanymi wskazówkami.

Każdą rzecz, niezależnie od tego, czy jest elementem twarzy, czy stanowi zupełnie inny fragment ciała, trzeba rysować według określonych schematów. Gdy ktoś się zastanawia, jak narysować ładne usta , musi wypróbować wiele kształtów i sposobów, aby wreszcie za którymś razem osiągnąć perfekcję.

Jak narysować usta – od czego zacząć?

Dla wielu osób, rozpoczynających swoją przygodę z tworzeniem portretów, rysowanie ust może stanowić pewne wyzwanie. Odpowiednie przygotowanie i pamiętanie o kilku rzeczach są jednak kluczem do sukcesu. Dowiedz się koniecznie, jak narysować ładne usta, by właściwie oddać podobieństwo i stworzyć dobrą pracę. Do narysowania ust bez wątpienia przydadzą się odpowiednie narzędzia . Szkic najlepiej wykonać ołówkiem średniej miękkości . Mogą to być ołówki HB, B lub 2B. Do zaznaczania świateł przydatna okaże się również gumka w ołówku . Dobrze również pamiętać, by do rysowania wybierać dobrej jakości papier odporny na wymazywanie.

Jak narysować usta krok po kroku? To proste!

Szkicowanie ust należy rozpocząć od narysowania poziomej kreski wyznaczającej długość warg. Kreska powinna mieć wyraźnie zaznaczone końce. Środek kreski można dla ułatwienia przeciąć pionową linią, która wyznaczy miejsce wcięcia górnych warg. W kolejnym kroku należy przejść do zaznaczenia dolnej wargi. Najlepiej zarysować ją za pomocą delikatnej, poziomej i nieco łukowatej kreski na odpowiedniej wysokości. Kiedy zarys dolnej wargi jest już gotowy, można rozpocząć rysowanie wargi górnej, przypominającej nieco mocno rozciągniętą literę „M”. Podczas dopracowywania szkicu należy pamiętać, że kreska między wargami musi układać się w delikatną falę (linia nie może być prosta). Dzięki powyższym wskazówkom, każdy będzie mógł lepiej zrozumieć, jak narysować usta krok po kroku , by tworzyć jeszcze lepsze portrety.

Jak ładnie narysować usta – cieniowanie

Każdy, kto chce wiedzieć, jak narysować nos i usta , powinien pamiętać o wykonaniu cieni. Kiedy szkic ust jest już gotowy, należy jeszcze dodać cienie , które ożywią rysunek. Najciemniejsze miejsca ust, czyli cień pod górną wargą i pod nosem, jak również cień nad dolną wargą i obszary w kącikach ust, dobrze przyciemnić miękkim ołówkiem (6B, 7B lub 8B). Warto również uwzględnić cień pod dolną krawędzią dolnej wargi. W kolejnym etapie tworzenia rysunku należy jeszcze wycieniować pozostałe obszary warg. Do wykonania delikatniejszych cieni dobrze znowu wrócić do ołówków HB, B i 2B. Warto też pamiętać o miejscach, w których odbija się światło . Można je zaznaczyć poprzez pozostawienie bieli papieru na stworzonym szkicu lub za pomocą gumki w ołówku. Kiedy szkic jest już odpowiednio wycieniowany, rysunek ust jest gotowy.

Jak narysować nos i usta, aby stworzyć idealny portret?

Rysowanie portretów, zwłaszcza na początku, może sprawiać trudności. Oddanie charakteru portretowanej osoby nie jest wcale takie proste. Ważna są tutaj obserwacja i dobre oddanie szczegółów . Istotnymi elementami twarzy są usta i nos. Kiedy już wiemy, jak narysować usta, trzeba jeszcze przyjrzeć się sposobom, dzięki którym wykonanie nosa także stanie się łatwiejsze . Właśnie od niego najlepiej rozpocząć rysowanie twarzy. By ułatwić sobie pracę, można najpierw wykonać pionową kreskę wyznaczającą symetrię. Następnie należy narysować kółko, którego środek będzie przecinać wcześniej narysowana kreska. Naszkicowane kółko wskazuje czubek nosa. Po jego obu stronach trzeba następnie narysować po jednym mniejszym kółku. Ze stworzonego szkieletu trzeba jeszcze wydobyć prawidłowy kształt nosa. Dziurki i brakujące linie wystarczy dorysować za pomocą ołówka, natomiast zbędne kreski z łatwością wymaże gumka. Gdy wiadomo już, jak narysować nos i usta, można rozpocząć dalszą pracę nad tworzeniem portretów czy rysunków postaci.

Jak narysować usta idealne? Ćwiczenia to podstawa!

Najlepszym sposobem na rysowanie doskonałych portretów czy szkiców postaci są ćwiczenia. Nie wszystko zawsze od razu wychodzi, dlatego nie można się poddawać . Tworzenie coraz to nowych prac z pewnością pozwoli zaobserwować postępy. Skorzystaj z porad i nie rezygnuj z rysowania, nawet jeśli początki okażą się trudne. Odkryj sposoby na to, jak ładnie narysować usta , a szkicowanie stanie się prawdziwą przyjemnością!

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości