Klasyczny i prosty rysunek diamentu. Jakie są różnice między diamentem a brylantem? Sprawdź, jak łatwo go narysować

Diament
Klasyczny i prosty rysunek diamentu
Źródło: Mina De La O/Getty Images
Rysowanie diamentu jest może być czasochłonne, jeśli nie znasz podstawowych zasad tworzenia brył geometrycznych. Nie wiesz, jak narysować diament? Zastosuj się do poniższych wskazówek szkicowania diamentów, dzięki którym rysunek będzie wykonany starannie i jednocześnie szybko.

Zobacz, jak narysować diament bez konieczności wykonywania trudnych obliczeń matematycznych i odmierzania odległości jednego boku od drugiego. Wykonując szkic diamentu, wystarczy wiedzieć, jak wyglądają poszczególne figury geometryczne, i umieć przenieść je na papier w najprostszej formie. Kształt naniesiony ołówkiem możesz później poprawić flamastrem lub długopisem, a środek pokolorować. Jeśli nie masz doświadczenia w rysowaniu prostych linii, zawsze możesz posłużyć się linijką. Dzięki temu rysunek diamentu będzie prezentował się jeszcze lepiej i estetyczniej. Sprawdź, co może przydać się podczas rysowania, jakie techniki najlepiej zastosować oraz dowiedz się, czy to, co szkicujesz, jest diamentem czy brylantem.

Hobby

Źródło: Dzień Dobry TVN
Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa
Bracia, których łączy pasja do budowania
Bracia, których łączy pasja do budowania
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
 Połączyła ich miłość i pasja
Połączyła ich miłość i pasja
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione

Jak narysować diament krok po kroku?

Rysunek diamentu powinien być maksymalnie równy i symetryczny, dlatego jeśli nie czujesz się pewnie, posłuż się linijką lub ekierką. Początkowy szkic zawsze wykonuj ołówkiem, dzięki temu będziesz mieć pełną kontrolę nad swoją pracą i łatwiej pozbędziesz się ewentualnych błędów, po prostu wymazując je gumką.

Diament – szkic klasyczny

I sposób:

  1. Za pomocą kropek określ miejsce, w którym ma się zaczynać i kończyć diament. Punkty zaznacz bardzo delikatnie ołówkiem.
    1. W kolejnym kroku narysuj poziomą, prostą linię, która będzie wierzchnią warstwą diamentu. Wyobraź sobie, że to górna podstawa trapezu.
      1. Od narysowanej podstawy, poprowadź dwie rozchodzące się na boki linie, które mogłyby być ramionami trapezu. Linie muszą być symetryczne, takiej samej długości.
        1. Zmierz wierzchnią linię i wyznacz jej środek. W kolejnym kroku poprowadź przez środek podstawy przerywaną linię pionową i zaznacz punkt, w którym diament ma mieć koniec.
          1. Połącz oba ramiona z punktem na dole rysunku.
            1. Jeśli ogólny szkic diamentu ci odpowiada, to możesz uzupełnić rysunek o linie wewnętrzne, które będą imitowały trójwymiarowość. Pierwszą z nich narysuj między ramionami tak, aby utworzyły dolną podstawę trapezu. Kolejne dwie poprowadź od skrajnych punktów na górnej podstawie do punktu na samym dole diamentu. Na koniec narysuj dwie krótkie linie, które stworzą kolejne dwa trójkąty. Cały rysunek diamentu powinien składać się z ośmiu trójkątów .

              II sposób: Klasyczny kształt diamentu można uzyskać również, rysując dwa trójkąty wychodzące z tego samego punktu, będącego jednocześnie zakończeniem diamentu. Trójkąty powinny być równoramienne, pierwszy powinien być szerszy i krótszy, drugi – dłuższy – nie może wykraczać poza linie ramion pierwszego. Następnie wystarczy jedynie dorysować dwie linie, które połączą oba trójkąty i kolejne dwie już w środku, tworząc łącznie osiem trójkątów.

              Ilustratorka mody, która czaruje kreską
              Anna Halarewicz podbija świat sztuki, specjalizuje się w ilustrowaniu mody. W zaledwie kilka minut tworzy wyjątkowe rysunki.
              Źródło: Dzień Dobry TVN

              Diament – szkic serca

              Na podstawie klasycznego kształtu diamentu możesz stworzyć również diament w kształcie serca. Wystarczy, że górną część, która w przypadku powyższego rysunku tworzyła trapez, zamienisz na dwa półkola i połączysz je w ten sam sposób, na samym środku. Pozostałe kształty, takie jak owal czy trójkąt, tworzy się w znacznie łatwiejszy sposób. Wystarczy narysować daną figurę i wypełnić ją liniami, które stworzą złudzenie trójwymiarowości szkicu.

              Diament a brylant – na czym polega różnica?

              Niektórzy myślą, że brylanty i diamenty to synonimy, których można używać zamiennie. W rzeczywistości jednak są to pojęcia różne, choć odnoszą się do tego samego kamienia szlachetnego. Na czym polegają te różnice i jak wykorzystać je w rysunku?

              Diament Podstawowa wiedza na temat kamienia szlachetnego, jakim jest diament, pozwoli ci na tworzenie różnorodnych rysunków z pełną świadomością tego, co się na nich znajduje. Diament pojawił się w przyrodzie w sposób naturalny i często też w takiej formie wykorzystywany jest w biżuterii, tzn. nie jest zmieniany jego kształt. Główną cechą, która odróżnia go od brylantu, jest matowa powierzchnia i średnio widoczny połysk. Diamenty są najdroższą postacią węgla, które stosuje się w przemyśle jubilerskim. Materiał gotowy do wydobycia przez człowieka tworzy się przez miliony lat w głębokich warstwach ziemi. Naturalnie diament występuje zazwyczaj w formie sześcianu lub ośmiościanu, w takich samych kształtach najczęściej pojawia się również na biżuterii. Nieregularne, nieidealne kształty można przedstawić również na szkicach i rysunkach. Brylant Każdy brylant jest diamentem. Podstawowa różnica między dwoma kamieniami polega na metodzie ich obróbki. Brylant to kamień, który został już oszlifowany i któremu został nadany konkretny, wyraźny kształt (poprzez szlif brylantowy). Diament jest kamieniem przed obróbką, brylant – już po. Jeśli brylant ma mieć prostą formę, do jego obrabiania używa się zazwyczaj szlifu okrągłego. Inny sposób oszlifowania przydaje się natomiast w przypadku kształtów takich jak serce, łezka, trójkąt czy owal

              Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

              Zobacz także:

              Autor: Adrian Adamczyk

              Źródło zdjęcia głównego: Mina De La O/Getty Images

              podziel się:

              Pozostałe wiadomości