Hobby

„Dumny z bycia psem”- policjanci rapują o swojej pracy

Hobby

Aktualizacja:

12. listopada swoją premierę w Internecie miał utwór „Dumny z bycia psem”. W ciągu zaledwie tygodnia, teledysk naliczył ponad 600 tysięcy wyświetleń. Projekt ma na celu budowanie pozytywnego wizerunku Policji oraz wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Dziś w studiu Dzień Dobry TVN gościli aspirant sztabowy Piotr Chwastowski i sierżant sztabowy Szymon Głuszek.

Tworzony przez policjantów kanał „Psy dają głos” może pochwalić się 8 tysiącami subskrypcji na You Tube. Opublikowany na nim utwór „Dumny z bycia psem” stanowi efekt współpracy czterech funkcjonariuszy: Piotra Chwastowskiego – „811811”, Wojciecha Szerejko – „Szarego” , Sierżanta Bagiety – znanego jako największy policyjny youtuber oraz Szymona Głuszka. Ich projekt jest całkowicie niezależny, powstaje w czasie wolnym od służby i oparty jest na autentycznych wydarzeniach z życia policjantów. Zyski z realizacji teledysków w całości zasilą Fundację Wdów i Sierot po poległych policjantach.

„Mamy w sercu policję i muzykę”

Projekt powstał z pasji do rapu, służby i chęci niesienia pomocy charytatywnej. Jak zaznaczają rapujący policjanci, ich twórczość ma służyć budowaniu pozytywnego wizerunku funkcjonariuszy dbających o nasze bezpieczeństwo.

„Chcemy pokazywać, że policja jest bardzo profesjonalną instytucją, przygotowaną do tego, do czego została powołana, działającą zgodnie z prawem i działającą zawsze w dobrej wierze; jednocześnie jest pełna ludzi, którzy mają swoją pasje, którzy potrafią cieszyć się tym, co robią– wyjaśnił aspirant sztabowy Piotr Chwastowski.

Policjanci policjantom

Utwór spotkał się z pozytywnym odbiorem zarówno publiczności, jak i środowisk policyjnych. Swoją aprobatę wyraził szef policyjnych związkowców Rafał Jankowski, a także Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk.

Zobacz też:

Francja. "Żółte kamizelki" protestują w całym kraju. Brutalne zajścia w Paryżu

USA. Strzelanina w Santa Clarita w Kalifornii. Są zabici i ranni

Płock. CBŚP odkryło materiały wybuchowe. Ewakuacja bloku, szkoły i przedszkola

Autor: Bernadetta Jeleń

Pozostałe wiadomości