Hobby

Ozdabianie bombek krok po kroku. Stwórz z dzieckiem małe dzieła sztuki

Hobby

Aktualizacja:

W naszej kawiarence już czuć klimat świąt. Ostatnio przemieniła się w "misiowo" za sprawą akcji "Podaruj Misia", a teraz przyszedł czas na malowanie bombek. Robert Stockinger u boku Magdy Rutkowskiej, artystki i popularyzatorki kultury ludowej uczył się dekorować bombki.

Ręcznie dekorowane bombki sprawią, że nasza choinka będzie oryginalna i jedyna w swoim rodzaju. Dodatkowo do wspólnego malowania możemy zaangażować najmłodszych domowników. Połączymy przyjemne z pożytecznym, a wspomnienia pozostaną z nami na długo. A ponadto tak przygotowaną bombkę, możemy podarować bliskiej nam osobie.

Jak dekorować bombki?

Choć Magda specjalizuje się w pięknych wzorach ludowych, zaprezentowała również widzom prostsze metody dekorowania bombek. Do wykonania ozdób z dziećmi możemy użyć bombek styropianowych, plastikowych lub szklanych . Do przygotowania potrzebne są takie artykuły jak: brokat, kamienie, cyrkonie, włóczka, farby akrylowe, pędzelki, klej i szpilka krawiecka wbita w patyczek .

Za ozdabianie bombek ochoczo zabrał się Robert Stockinger. Wybrał "technikę włóczkową". – Nakładam pędzelkiem klej na bombkę i okręcam dookoła kolorową włóczką . To będzie moja bombka. Ona się nie zestarzeje i nie zbije, bo jest plastikowa – oznajmił nasz dziennikarz.

Z kolei Magda przygotowywała malowaną bombkę – Nanoszę za pomocą szpilki krawieckiej farby akrylowe i wykonuje wzór ludowy. Tutaj akurat robię dzierażkę. To jest bardzo precyzyjny wzór. Natomiast takie rzeczy jak bałwanki można oczywiście malować pędzelkiem - wyjaśniła.

Ozdabianie bombek

Następnie wspólnie przygotowali brokatową bombkę. Artystka klejem wysmarowała wzór, a Robert posypał ją brokatem. I na tym nie koniec. Dziennikarz zaprezentował widzom również swoje umiejętności artystyczne. Namalował bałwanka oraz... portret Magdy.

Wszędzie był klej, brokat, czyli coś, co dzieci lubią najbardziej. Koniecznie zaproście do zabawy wszystkich domowników. Dodatkowo Magda w naszej kawiarence stworzyła całą serię ręcznie zdobionych bombek. W tym powstała oryginalna z napisem Dzień Dobry TVN.

Zobaczcie małe dzieła sztuki w naszym materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Eleganckie mieszkanie w stylu glamour. "Dążę do tego, żeby to wnętrze było harmonijne"

Lampa z odzysku. Jak ją efektownie odnowić?

"Sama to ogarniesz". Jak uporządkować domową spiżarnię?

Autor: Dominika Czerniszewska

Pozostałe wiadomości