Hobby

Chcesz się zrelaksować? Postaw na brush lettering

Hobby

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Ćwicz pisanie i relaksuj się
Ćwicz pisanie i relaksuj sięDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Brush lettering pozwala na chwilę relaksu i ćwiczenie cierpliwości. Jest idealny dla osób potrzebujących odskoczni od nerwowej codzienności. Jak rozpocząć przygodę z brush letteringiem? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała projektantka graficzna Wioletta Guzy.

Odprężające właściwości brush letteringu

Brush lettering to rodzaj nowoczesnej kaligrafii, który odpręża i pozwala poczuć się niczym prawdziwy artysta. - Jest to tworzenie pięknych napisów za pomocą pędzelka - powiedziała projektantka graficzna Wioletta Guzy.

Specjalistka wyjasniła, że na początku najlepszym wyborem będzie posługiwanie się mniejszym pędzelkiem, ponieważ dzięki niemu zużywamy mniej papieru. - Niektóre linie robimy grubsze, a niektóre cieńsze. Te które idą w dół, robimy grubsze, czyli przyciskamy mocniej brush penem, a te do góry delikatniej - podpowiedział nasz gość.

Brush lettering a relaksacja

Projektantka rozpoczęła przygodę z nowoczesną kaligrafią siedem lat temu. Wszystkiego uczyła się samodzielnie, wspomagając się internetowymi poradnikami. - Zawsze brzydko pisałam, a podobała mi się kaligrafia. (...) Jak zobaczyłam, że jest coś takiego jak brush pen, to zaczęłam się tego uczyć - stwierdziła.

Wymieniła też zaletę brush lettingu. - Jestem spokojniejsza. Bardzo lubię wieczorami pisać, bo się uspokajam przed snem. Staram się przelewać swoje myśli, albo cytaty, które mnie zainspirowały - powiedziałą.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości