Styl życia

7-latek podbił internet swoją piosenką o słońcu i wodzie: "Nigdy nie wymyśliłem lepszej od niej"

Styl życia

Aktualizacja:

7-letni Gucio Wawszczyk i jego tata Wojciech stoją za panem Ziemniakiem i piosenką „Słońce i woda”. Chłopczyk wymyślił utwór, tata nagrał i opublikował w sieci, a setki internautów się nim zachwyciły. Nic dziwnego - sami posłuchajcie.

Jak narodził się Pan Ziemniak?

Pan Ziemniak w piosence „Słońce i woda” śpiewa głosem Gucia Wawszczyka, który w momencie jej nagrywania miał niecałe 6 lat. Jak doszło do powstania utworu?

Podczas sadzenia owoców i warzyw w doniczkach rozmawialiśmy o tym, jak bardzo tym roślinom są potrzebne słońce i woda

- opowiada tata chłopca.

Gucio oddalił się chwilę, rozmyślał o tym dosyć dużo, po czym słyszę, że coś nuci sobie. Wyciągnąłem telefon przezornie i poprosiłem, żeby głośniej powtórzył to, co teraz nucił i to było to

- wspomina dalej Wojciech Wawszczyk, który na co dzień pracuje jako animator i reżyser. Jak przyznaje, intuicyjnie przewidział, że jego syn chce przekazać coś ważnego.

Pomysłowy Gucio

Gucio nagrał też wiele rad, głównie dla swojego ojca. Nadal nie brakuje mu pomysłów na piosenki, chociaż numerem 1 wciąż jest „Słońce i woda”.

Nigdy nie wymyśliłem lepszej od niej

- mówi chłopczyk z rozbrajającą szczerością.

Aranżację do utworu z przesłaniem stworzył kompozytor Mikołaj Stroiński, prywatnie przyjaciel Wojciecha Wawszczyka. Ojciec Gucia odpowiada za stworzenie samego Pana Ziemniaka - narysował postać, a następnie ją ożywił.

Wspólnie spędzany czas

Gucio i jego tata wieczorami spędzają czas razem i lubią wykorzystywać te wspólne momenty w sposób kreatywny. Często jest to czytanie książek albo wymyślanie różnych historyjek.

Odkąd Gucio skończył 4 lata mniej więcej - co któryś wieczór. Historia ma 10 części i na przemian opowiadamy sobie różne rzeczy

- dodaje gość Dzień Dobry TVN.

Opowiadania dotyczą różnych bohaterów, detektywów i złodziei, ale też i samego Gucia.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości