Styl życia

Festiwal Glastonbury 2021 odwołany. "Czekamy na lepsze czasy"

Styl życia

The Image Bank RFAndrew Holt/Getty Images

Brytyjski Glastonbury Festival został przełożony ze względu na pandemię koronawirusa. Decyzję o odwołaniu tegorocznego wydarzenia organizatorzy przekazali za pośrednictwem Facebooka i Instagrama.

Glastonbury Festival 2021 odwołany

Organizatorzy popularnego Glasto zdecydowali się odwołać planowany na 2021 festiwal. Wydarzenie musiało ustąpić pandemii COVID-19 już drugi rok z rzędu. Festiwal organizowany jest od 1970 r, a w 2020 roku miało się odbyć wielkie święto związane z jubileuszem 50-lecia. Niestety z celebracją rocznicy trzeba będzie zaczekać. Przykrą wiadomość dla fanów muzyki przekazano za pośrednictwem mediów społecznościowych. Zakupione bilety zachowują ważność na kolejną edycję.

Michael i Emily Eavis w oficjalnym oświadczeniu napisali:

- Z wielkim żalem musimy ogłosić, że tegoroczny Festival Glastonbury nie odbędzie się i będzie to dla nas kolejny rok wymuszonego postoju.

Pomimo naszych wysiłków, prób poruszenia nieba i ziemi, stało się jasne, że zwyczajnie nie będziemy w stanie zrealizować festiwalu w tym roku. Bardzo nam przykro, że was zawiedliśmy.

Podobnie jak w zeszłym roku, chcielibyśmy zaoferować wszystkim, którzy zakupili bilety w październiku 2019 roku, możliwość uiszczenia depozytu w wysokości 50 funtów na następny rok i zagwarantowania sobie tym samym możliwości zakupu biletu na Glastonbury 2022. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za wiarę i zaufanie, którym obdarzają nas ci z Was, którzy korzystają z depozytów, i jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy dostarczyć dla nas wszystkich coś naprawdę wyjątkowego w 2022 roku!

Dziękujemy za Wasze niewiarygodne, nieustające wsparcie i czekamy na lepsze czasy - czytamy na stronie festiwalu.

Glastonbury Festival - kultowe święto muzyki

Pierwszy festiwal odbył się 19 września 1970 r. z inicjatywy Michaela Eavisa. Glasto stał się jeden z największych na świecie festiwali muzycznych. Niezwykłe wydarzenie odbywa się w pobliżu wsi Pilton w Anglii.

Festiwal przyciąga na scenę wykonawców z gatunków szeroko pojętego rocka oraz muzyki alternatywnej. Organizowane są też wystawy, przedstawienia teatralne, cyrkowe, pokazy tańca oraz liczne imprezy towarzyszące.

Zobacz też:

Jakub Przygoński zajął 4. miejsce w Rajdzie Dakar. Kontuzja kręgosłupa go nie powstrzymała

"Lab" - codzienny serial kryminalny wiosną w TVN. "Od pierwszej minuty będzie trzymał w napięciu"

"Hotel Paradise 3" na Zanzibarze. Uczestnicy zamieszkają w luksusowej wilii. Zobaczcie pierwsze zdjęcia

Zobacz wideo: Imprezy na lodzie, muzyka oraz sport. W chińskim mieście Harbin rozpoczął się zimowy festiwal

Źródło: rytmy.pl

Źródło zdjęcia głównego: The Image Bank RF

Pozostałe wiadomości