Styl życia

Gdańsk stawia na różnorodność. "Razem możemy się uczyć jeszcze lepszego życia w naszym mieście"

Styl życia

Witamy w strefie relaksu DDTVN - część 4

Gdańsk to miejsce, które przede wszystkim kojarzy się z letnim wypoczynkiem. To także miasto, które niezwykle ceni sobie wolność i różnorodność. Jak to robi? Jak w Gdańsku żyje się obcokrajowcom? Dlaczego zdecydowali się związać swoją przyszłość właśnie z tym miejscem? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

Gdańsk - miasto równości i różnorodności

Gdańsk to jedno z najpiękniejszych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miejsc w Polsce. Ale to również miasto równości i różnorodności. Właśnie na te dwie wartości władze Gdańska kładą nacisk w swojej najnowszej kampanii. W promującym ją spocie wystąpiły osoby, które pochodzą z różnych regionów świata, a także wykonują nietypowe zawody.

- Myślę, że to pokazuje różnorodność mieszkańców Gdańska. Oni są u nas za każdym rogiem i myślę, że to na czym mi najbardziej zależy, to żeby każdy z nas miał wrażliwość, otwartość na tych, którzy są wokół i naprawdę są inni, co nie znaczy, że gorsi, a nawet często dużo lepsi, wspanialsi i razem możemy się uczyć jeszcze lepszego życia w naszym mieście - mówiła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Czym zajmują bohaterowie kampanii?

Bohaterami kampanii, która pokazuje Gdańsk, jako miasto otwarte na różnorodność są Emilia, Pablo oraz Susanna. Każde z nich musiało się zmierzyć ze stereotypami i nierównościami. Emilia jest operatorką suwnicy. - Aktualnie pracuje na najwyższych w Europie suwnicach. Siedzę na wysokości ok. 55 metrów nad ziemią - mówiła Emilia.

Pablo ma trochę ciemniejszą skórę, już w piaskownicy otrzymał przezwisko "Bambo". Obecnie mężczyzna prowadzi klub, gdzie uczy sztuk walki. - Żeby sobie radzić, żeby nikt mnie nie popychał, zacząłem trenować. Teraz ludzi uczę tego samego, żeby nie musieli się niczego bać, nie atakowali, ale żeby umieli się po prostu bronić - mówił Pablo.

Susanna pochodzi z Krymu i jest Tatarką. Z Ukrainy wyjechała w 2014 roku, po tym, jak Rosja zajęła Krym. Wybrała Polskę, ponieważ była najbliżej. Początkowo trafiła do ośrodka w Białej Podlaskiej, później mieszkała w Lublinie. - Była taka decyzja, że ten ośrodek zamykają i miałam wybrać, gdzie jechać [...], tutaj było zaproszenie do Gdańska [...], i ja wybrałam Gdańsk. Po prostu popatrzyłam na zdjęcie, bardzo ładne zdjęcie Gdańska [...] i jestem bardzo szczęśliwa, że takiego wyboru dokonałam - dodała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości