Styl życia

Jak wymodelować sylwetkę i poprawić sobie humor? Oto zestaw ćwiczeń na dobry początek dnia

Styl życia

Jak od samego rana podnieść poziom endorfin? Agata Dąbrowska, trener personalny i dietetyk, która w Dzień Dobry TVN była gościem Anny Kalczyńskiej i Andrzeja Sołtysika, proponuje zacząć dzień od energetyzujących ćwiczeń. Podpowiada też, jak motywować się do aktywności fizycznej.

Te ćwiczenia są nieskomplikowane i zajmują kilkanaście minut. Świetnie wykonuje się je boso.

Motywacja do ćwiczeń

Czy warto ćwiczyć w domu i jak zacząć? – Mamy różne możliwości, jeśli chodzi o trening, bo najważniejsze jest to, żeby po prostu się ruszać – powiedziała ekspertka. Dodaje, że aby wytrwać z motywacji, trzeba wybrać aktywność fizyczną, która daje frajdę.

Warto zaopatrzyć się w kilka sportowych gadżetów, by urozmaicić domowy trening. Trenerka przyniosła do studia Dzień Dobry TVN:

  • niewielką trampolinę
  • ciężarki
  • koła hula hop
  • piłkę

Poranny zestaw ćwiczeń

Ekspertka przygotowała dla widzów Dzień dobry TVN kilka nieskomplikowanych ćwiczeń, które nie tylko modelują sylwetkę, ale też świetnie wpływają na samopoczucie. – Obiecuję, że te endorfiny poprawią nastrój na cały dzień! – powiedziała ekspertka, zachęcając Andrzeja Sołtysika do wskoczenia na trampolinę.

Oto energetyzujący zestaw ćwiczeń:

  • Ćwiczenie 1 - przysiady z ciężarkami
  • Ważne jest, alby kolana szły na zewnątrz, a pośladki schodziły nisko. Należy wykonać 15-20 powtórzeń. Idealnie byłoby zrobić kilka serii.
  • Ćwiczenie 2 - zakroki
  • Trzeba napiąć pośladki i brzuch, położyć dłonie na biodrach i na przemian przenosić nogi do tyłu prowadząc kolana do podłogi.
  • Ćwiczenie 3 - deska na piłce
  • Należy oprzeć przedramiona na piłce, a kolana na podłodze (w wersji trudniejszej: wyprostować nogi), napiąć mocno pośladki, nie wyginać pleców, dzięki temu mocno angażujemy brzuch.

Jak często trzeba ćwiczyć, by wymodelować sylwetkę?

Ekspertka uważa, że niekoniecznie trzeba ćwiczyć codziennie. Należy to jednak robić systematycznie. Trening, który trwa 15-20 minut daje zauważalne efekty, jeśli jest wykonywany regularnie. – Oczywiście pamiętajmy też o tym, by trzymać dietę i pić dużo wody – powiedziała Agata.

Gotowi do ćwiczeń?

Zobacz także:

Bieganie na odchudzanie. Czy to najlepszy sposób na spalenie tkanki tłuszczowej?

Ćwiczymy z polską Jane Fondą. Oto trenerka, do której ustawiały się kolejki kobiet

Klaudia Halejcio udowadnia, że w ciąży też można być fit. Razem z trenerką pokazały ćwiczenia dla przyszłych mam

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Prowadzący:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości