Finanse i Praca

Wakacje kredytowe w mBanku. Jak złożyć wniosek online?

Finanse i Praca

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Źródło:
mbank.pl
Kobieca dłoń nad kalkulatorem.

W odpowiedzi na systematyczne podwyżki wysokości stóp procentowych rząd zdecydował o możliwości zawieszenia spłaty rat przez kredytobiorców. Wakacje kredytowe ruszają w piątek 29 lipca. Na przerwę w pokrywaniu kosztów zadłużenia mogą liczyć między innymi klienci mBanku. Kto jest objęty programem? Jak złożyć wniosek i skorzystać z wakacji kredytowych?

Wakacje kredytowe w mBanku - komu przysługują?

Polskie banki 29 lipca zaczynają udzielać klientom wakacji kredytowych. Ustawowym udogodnieniem objęci są między innymi klienci mBanku, mający kredyt hipoteczny w polskich złotych. W 2022 roku instytucja pozwala dwukrotnie zawiesić spłatę rat:

  • od 1 sierpnia do 30 września 2022 roku - na okres 2 miesięcy;
  • od 1 października do 31 grudnia 2022 roku - na okres 2 miesięcy.

W 2023 roku wakacje kredytowe w mBanku mogą objąć jeden miesiąc w każdym kwartale (od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku). Klienci mogą zaznaczyć wszystkie okresy zawieszenia spłaty rat kredytu na jednym wniosku bądź złożyć oddzielny wniosek dla każdego miesiąca, tudzież osobny wniosek na wybrany kwartał. Aby skutecznie zawiesić spłatę zobowiązania na dany miesiąc, wniosek należy złożyć najpóźniej w dniu płatności danej raty.

Wakacje kredytowe w mBanku - jak złożyć wniosek?

O wakacje kredytowe w mBanku będzie można wnioskować od 29 lipca 2022 roku. Tego dnia w godzinach przedpołudniowych instytucja udostępni swoim klientom niezbędne dokumenty. Wniosek będzie można złożyć online w następujący sposób:

  1. 1Zaloguj się na swoje konto w serwisie transakcyjnym.
  2. 2Wybierz ikonkę "Pomoc", a następnie "Inna sprawa".
  3. 3Wpisz w wyszukiwarce frazę "Wsparcie w spłacie kredytów".

W tym miejscu warto podkreślić, że klienci, którzy nie chcą składać wniosku drogą internetową, mogą skorzystać z pomocy doradcy w wybranej placówce mBanku.

Bez względu na wybraną formę wnioskowania warto pamiętać o następujących zasadach:

  • zawieszenie spłaty dotyczy kredytu hipotecznego, który przeznaczony jest na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych;
  • kredyt musi być w polskich złotych;
  • zawieszenie spłat kredytu oznacza, że zadłużenie spłaca się później;
  • nie można zawiesić spłaty kredytu na miesiąc, w którym bank pobrał już ratę - instytucja nie zwraca pobranej należności;
  • zawieszenie płatności kredytu dotyczy części kapitałowej oraz odsetkowej raty. Oznacza to, że nadal trzeba opłacać składki ubezpieczeniowe powiązane z umową kredytu hipotecznego.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło: mbank.pl

Źródło zdjęcia głównego: krisanapong detraphiphat/Getty Images

Pozostałe wiadomości