Finanse i Praca

Wakacje kredytowe w Getin Banku - jak złożyć wniosek online?

Finanse i Praca

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Getin Bank
Pisanie na laptopie

Od 29 lipca jest możliwość składania wniosków o wakacje kredytowe. Trzeba się pospieszyć, aby zdążyć przesunąć sierpniową spłatę raty. Jakie zasady obowiązują w Getin Banku? Od kiedy i jak składać wniosek?

Wakacje kredytowe w Getin Banku

Klienci Getin Banku, którzy mają kredyt hipoteczny, mogą skorzystać z wakacji kredytowych od 29 lipca 2022 roku. Można zawiesić tylko jeden kredyt, w tym jeśli jest on w polskich złotych i został zaciągnięty w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. Ponadto dotyczy osób fizycznych, a umowę kredytu hipotecznego zawarta została w celach niezwiązanych bezpośrednio z działalnością zawodową.

Praca i finanse

Jak Polacy czy zarządzają swoimi finansami?
Jak Polacy czy zarządzają swoimi finansami?Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

Poza tym, aby móc skorzystać z wakacji kredytowych, umowa musiała zostać zawarta przed 1 lipca 2022 roku, a kończyć się musi po 1 stycznia 2023 roku. Tylko przyszłe raty kredytu mogą zostać zawieszone, a więc takie, których termin płatności jeszcze nie nadszedł. Jest to szczególnie ważna informacja, dla osób których termin spłaty raty za sierpień to 1. dzień miesiąca. W takiej sytuacji wniosek należy złożyć jak najszybciej. Getin Bank informuje, że jeśli termin spłaty raty kredytu wypada 1 sierpnia, to wniosek można złożyć w placówkach banku i franczyzowych do 30 lipca oraz za pośrednictwem bankowości internetowej do 31 lipca.

W 2022 roku spłatę kredytu można zawiesić:

  • od 1 sierpnia do 30 września w wymiarze maksymalnie 2 miesięcy,
  • od 1 października do 31 grudnia w wymiarze maksymalnie 2 miesięcy.

W 2023 roku będzie można zawiesić 1 spłatę kredytu w każdym kwartale. 

Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w Getin Banku

Wniosek o wakacje kredytowe można złożyć przez bankowość elektroniczną. W tym celu konieczne jest zalogowanie się na swoje konto w banku. Następnie należy wejść w zakładkę "Nowy wniosek" i wybrać kredyt, dla którego chce się zawiesić ratę.

We wniosku, pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych oświadczeń, należy podać:

  • dane osobowe kredytobiorcy,
  • informacje dotyczące kredytu, którego dotyczy wniosek,
  • informacje o okresie lub okresach zawieszenia spłaty kredytu,
  • oświadczenie, że wniosek dotyczy kredytu hipotecznego zaciągniętego na nieruchomość w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Getin Bank

Źródło zdjęcia głównego: fizkes/Getty Images

Pozostałe wiadomości