Finanse i Praca

Wakacje kredytowe w Banku Pekao S.A. - jak złożyć wniosek online?

Finanse i Praca

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Pekao SA
Internetowe płatności

Od 29 lipca możliwe jest składanie wniosków o zawieszenie spłat rat kredytów hipotecznych. Dotyczy to również klientów banku Pekao S.A. Dzięki temu kredytobiorcy uzyskają większą płynność finansową i możliwość odroczenia w czasie spłaty części rat. Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w banku Pekao S.A.? 

Wakacje kredytowe w Banku Pekao S.A. - warunki

Zgodnie z przepisami, kredytobiorca może złożyć wniosek o zawieszenie spłat rat jednego kredytu hipotecznego, o ile został on zaciągnięty w polskich złotych oraz na cele zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych. Dodatkowo umowa kredytu musiała zostać zawarta przed 1 lipca 2022 roku, a termin zakończenia okresu kredytowania następuje po 1 stycznia 2023 roku.

Finanse i praca

Dostępność kredytów i zdolność kredytowa
Dostępność kredytów i zdolność kredytowaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Bank informuje, że wniosek złożony przed 1 sierpnia 2022 zapewnia zawieszenie spłaty rat od dnia 1 sierpnia 2022 roku. Wnioski złożone po 31 lipca 2022 umożliwią zawieszenia spłaty z dniem doręczenia wniosku. Bank Pekao S.A. prosi również, aby osoby składające dwa wnioski (o dwa oddzielne miesiące zawieszenia spłaty rat) składać w odstępie co najmniej jednego dnia - aby mogły zostać prawidłowo obsłużone.

Kiedy można skorzystać z wakacji kredytowych w Banku Pekao S.A.

Z wakacji kredytowych można skorzystać maksymalnie przez 8 miesięcy, 4 w 2022 roku i 4 w 2023 roku. W okresie od 1 sierpnia do 30 września 2022 roku maksymalnie 2 miesiące (należy złożyć jeden wniosek na dwa miesiące lub dwa wnioski na jeden miesiąc). W czwartym kwartale 2022 roku maksymalnie 2 miesiące (tak samo, jak w poprzednim kwartale, jeden wniosek na 2 miesiące lub dwa wnioski na 1 miesiąc). W 2023 roku maksymalnie będzie można skorzystać z jednego miesiąca zawieszenia spłaty rat w każdym kwartale kalendarzowym. 

Rezygnacja z wakacji kredytowych w Banku Pekao S.A.

W ciągu 14 dni od doręczenia wniosku bank umożliwia jego wycofanie za pośrednictwem aplikacji mobilnej PeoPay lub bankowości elektronicznej Pekao24. Należy w tym celu złożyć oświadczenie (wniosek) o cofnięcie. Można to także zrobić osobiście w dowolnym oddziale Banku Pekao SA.

Jak złożyć wniosek online o wakacje kredytowe w Banku Pekao S.A.

Wniosek można złozyć za pomocą bankowości internetowej Pekao 24, aplikacji mobilnej PeoPay oraz osobiście w oddziale Banku Pekao S.A.

Jak złożyć wniosek online w bankowości elektronicznej Pekao24:

  • wejdź w zakładkę "oferty i wnioski"
  • wybierz "usługi",
  • w sekcji "Dyspozycje i zaświadczenia" należy wybrać kredyt, którego ratę chce się zawiesić i wybrać opcję "zawieszenie spłaty kredytu",
  • kolejnym krokiem jest zapoznanie się z informacjami odnośnie zawieszenia spłaty kredytu, a następnie przejście dalej,
  • w kolejnym kroku zaznacza się, na ile miesięcy chce się zawiesić spłatę kredytu (1-2 miesięcy),
  • zapoznanie się z oświadczeniami i zaakceptowanie ich,
  • ostatnim krokiem jest kliknięcie w "Złóż dyspozycję", która umożliwia złożenie wniosku.

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Pekao SA

Źródło zdjęcia głównego: vorDa/Getty Images

Pozostałe wiadomości