Finanse i Praca

Wakacje kredytowe w banku Millennium - jak złożyć wniosek online?

Finanse i Praca

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
Bank Millennium
Składanie wniosku online

Osoby, które mają kredyt hipoteczny, od 29 lipca mają możliwość skorzystania z tak zwanych wakacji kredytowych. Umożliwia to czasowe zawieszenie spłacania rat. Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w banku Millennium?

Wakacje kredytowe w banku Millennium

Wakacje kredytowe umożliwiają odroczenie płatności przez 4 miesiące 2022 roku i 4 miesiące w 2023 roku. Można się ubiegać o zawieszenie rat wypadających od 1 sierpnia do 30 września 2022 roku na okres dwóch miesięcy, od 1 października do 31 grudnia 2022 roku również na okres 2 miesięcy oraz od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku na okres jednego miesiąca w każdym kwartale przyszłego roku. 

Finanse i praca

Dostępność kredytów i zdolność kredytowa
Dostępność kredytów i zdolność kredytowaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Dzięki wakacjom kredytowym kredytobiorca ma możliwość przesunięcia w czasie zarówno płatności raty kredytu, jak i odsetek. Poniesione zostaną jedynie koszty ubezpieczenia kredytu. Każdą zawieszoną ratę będzie trzeba spłacić w późniejszym czasie. 

Kto może się ubiegać o wakacje kredytowe w banku Millennium

O wakacje kredytowe mogą ubiegać się:

  • osoby, które mają kredyt hipoteczny w banku Miellennium w złotówkach,
  • osoby, których kredyt został zaciągnięty w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych,
  • osoby, których umowa kredytowa została zawarta przed 1 lipca 2022 roku, a termin zakończenia okresu kredytowania określony w tej umowie przypada po upływie 6 miesięcy od tej daty.

Jak złożyć wniosek o wakacje kredytowe w banku Miellennium

Aby złożyć wniosek online, należy zalogować się do Millenetu. Następnie: wybrać sekcję "Moje produkty", kliknąć w kafelek z kredytem hipotecznym, wybrać opcję "Wniosek o wakacje kredytowe" i "Ustawowe wakacje kredytowe".

Inną możliwością jest wejście poprzez panel "Moje finanse", następnie "Kredyty i pożyczki", dalej "Kredyt hipoteczny", "Szczegóły" i "Wniosek o wakacje kredytowe", "Ustawowe wakacje kredytowe".

We wniosku należy wskazać, na jaki czas chce się zawiesić spłatę kredytu. Bank informuje, że spłata zostanie zawieszona w dniu otrzymania wniosku, a w ciągu 21 dni zostanie przekazane potwierdzenie zawieszenia spłaty.

Do kiedy można złożyć wniosek o wakacje kredytowe w banku Millennium

Bank na swojej stronie informuje, że jeśli spłata raty przypada w dniach 29-31 lipca bieżącego roku, to wniosek można złożyć po tej dacie. Jednocześnie osoby, które chcą zawiesić swój kredyt hipoteczny w dniu, w którym przypada płatność, mają na to czas do godziny 19:00 tego dnia. Można to zrobić zarówno w placówkach, jak i przez bankowość elektroniczną. Nie ma możliwości składania wniosku przez aplikację mobilną. 

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: Bank Millennium

Źródło zdjęcia głównego: fizkes/Getty Images

Pozostałe wiadomości