Finanse i Praca

W jakich zawodach zarobimy najwięcej w 2022 roku? Zobacz, kogo szukają pracodawcy

Finanse i Praca

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Trendy na rynku pracy 2022

Niebawem zakończy się kolejny rok, który upłynął pod znakiem pandemii koronawirusa. Problemy finansowe i trudności ze znalezieniem zatrudnienia to zaledwie część trosk, z jakimi w ostatnich miesiącach musiało zmierzyć się wiele osób. Czy nadchodzący rok przyniesie istotne zmiany na rynku pracy? Jakie stanowiska będą najlepiej opłacane przez pracodawców? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła Agnieszka Czarnecka, ekspertka ds. HR.

Ranking najlepiej płatnych zawodów na 2022 rok

Wybuch globalnej pandemii koronawirusa wywołał dynamiczne zmiany na rynku pracy. Wybór ścieżki zawodowej dla wielu młodych ludzi nie jest już tak oczywisty, jak dawniej. Warto jednak podkreślić, że postępująca w błyskawicznym tempie cyfryzacja biznesu przyczyniła się do zwiększenia zapotrzebowania na specjalistów z branży IT. Okazuje się, że to właśnie oni w 2022 roku będą cieszyć się największym zainteresowaniem pracodawców.

- Będzie ciekawie, podobnie jak w ostatnim roku, te trendy cały czas się utrzymują. Pędzimy cały czas w strefę Internetu, online'u. Niezmiennie, eksperci szeroko pojętego IT są na topie - oceniła Agnieszka Czarnecka.

Na szczycie rankingu najlepiej płatnych zawodów na rok 2022 znajdują się takie stanowiska jak front-end developer oraz konsultant ds. cyberbezpieczeństwa. Obydwie funkcje są ściśle związane z działalnością w sieci.

Trzecia pozycja przypadła w udziale doradcom podatkowym, wykazującym się wiedzą dotyczącą skomplikowanych przepisów i doradzającym firmom w legalnych metodach dokonywania optymalizacji podatkowych.

Kolejny, równie intratny zawód to specjalista ds. e-commerce, odpowiedzialny za wdrażanie, monitorowanie i usprawnianie działania sklepów internetowych. Ranking zamyka menedżer ds. akwizycji gruntów, czyli osoba zatrudniana głównie przez firmy deweloperskie.

- To są rzeczywiście dominujące role na rynku i będą w naszych prognozach - zauważyła ekspertka ds. HR.

Finanse i praca

Dostępność kredytów i zdolność kredytowa
Dostępność kredytów i zdolność kredytowaDzień Dobry TVN
wideo 2/7

Najlepsze zawody na rynku pracy w 2022 roku

Nadchodzące miesiące mogą okazać się pomyślne także dla osób, które szukają zatrudnienia w takich obszarach jak sprzedaż, finanse i księgowość, obsługa klienta, produkcja, HR czy logistyka. Agnieszka Czarnecka nie ma wątpliwości, że w 2022 roku pracodawcy będą skupiać się przede wszystkim na konkretnych umiejętnościach wyłonionych w procesie rekrutacyjnym kandydatów.

- Rynek potrzebuje kompetencji i poszukuje kompetencji, nie tylko stanowisk - podkreśliła specjalistka, jednocześnie zwracając uwagę na fakt, że sytuacja na polskim rynku pracy zmienia się z korzyścią dla pracownika.

- Niestety, pandemicznie rynek rekrutacyjny był trochę ostrożniejszy. Muszę powiedzieć, że 2021 rok był w wielu poziomach rekordowy. Jeśli chodzi o ilość rekrutacji, procesów rekrutacyjnych, zapytań klientów o ekspertów, o dane finansowe, działo się naprawdę bardzo dużo - podsumowała nasza rozmówczyni.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości