Finanse i Praca

Przede wszystkim dezynfekcja. Biurowce szykują się na powrót pracowników

Finanse i Praca

Aktualizacja:

Rząd znosi kolejne obostrzenia, a my powoli wracamy do życia sprzed epidemii, ale w innej rzeczywistości. Tak zwany reżim sanitarny będzie towarzyszył nam jeszcze przez długie miesiące, także w miejscach naszej pracy. A jak one przygotowują się na nasz powrót?

Przygotowania w biurowcach

Dezynfekcja, dystans i dyscyplina. To zasady, według których jeszcze długo będziemy funkcjonować. Pracownicy już niedługo wrócą do biurowców, a te przygotowują się do ponownego otwarcia. Nasza reporterka, Agata Zjawińska odwiedziła jeden z takich budynków w Gdańsku. Tam przygotowania na powrót personelu trwają w najlepsze. Rafał Szymański, kierownik działu zarządzania nieruchomościami przyznaje, że przede wszystkim przeszkolili ekipy sprzątające z prawidłowej dezynfekcji, która jest kluczowa. Zamontowali także specjalne ekrany z pleksi w recepcjach budynków.

Wymagało to szeregu działań

- dodaje Rafał Szymański.

Bezpieczna odległość

Utrzymanie bezpiecznej odległości od innych osób bywa trudne na zewnątrz, a co dopiero w jednym pomieszczeniu. Ale i na to znalazł się sposób. W gdańskim biurowcu ściany i podłoga będą przypominały o zachowywaniu dystansu.

Będą oznaczenia na podłodze i ścianach, czy elementach ruchomych

- tłumaczy Rafał Szymański.

Zobacz też:

Autor: Anna Korytowska

Pozostałe wiadomości