Finanse i Praca

List motywacyjny po angielsku - wzór, przykłady, zwroty

Finanse i Praca

Aktualizacja:
Fot. Morsa Images / Getty Images

Listy motywacyjne po angielsku rządzą się podobnymi prawami, jak te pisane po polsku. Unikamy „lania wody”, piszemy, dlaczego właśnie my jesteśmy idealni na wybrane stanowisko. Warto używać zwrotów branżowych i odpowiedniego słownictwa, a także zachować oficjalny sty

Coraz częściej piszemy CV i list motywacyjny po angielsku - czy to aplikując o pracę, czy o miejsce na studiach. Napisz list motywacyjny po angielsku bez błędów, korzystając z poniższego poradnika.

List motywacyjny po angielsku - wzór

List motywacyjny po angielsku to „cover letter”. Rozpoczyna się od naszego imienia i nazwiska, adresu, e-maila i numeru telefonu.

Rozpoczęcie i zakończenie listu motywacyjnego po angielsku :

· rozpoczynamy zwrotem do firmy, komisji lub osoby, która rozpatruje naszą kandydaturę, starajmy się być konkretni, jeśli mamy taką możliwość, jeśli nie - wybieramy spośród formułek, które są wymienione poniżej;

· przed swoim podpisem piszemy „Yours faithfully”, jeśli nie znamy nazwiska adresata listu, a jeśli piszemy do konkretnej osoby i wpisujemy jej nazwisko w nagłówku (np. „Dear Mr Kowalski”) - kończymy za pomocą „Yours sincerely”;

· kończymy list motywacyjny swoim imieniem i nazwiskiem, a jeśli składamy papierowy list, podpisujemy się ręcznie.

Najprostszy wzór listu motywacyjnego po angielsku (recepcjonistka w hotelu) :

Dear Sir or Madam,

I am referring to your advertisement in „Gazeta” on 13/09/2017. I would like to apply for a receptionist position in the hotel „Wars” in Warsaw. I am a hard-working person, fluent in English and with an intermediate level of German. I am an open-minded, optimistic and responsible person with an eye for detail and impeccable manners.

I would like to develop my skills and try new challenges in your fast-growing company.

I look forward to hearing from you,

Yours faithfully,

List motywacyjny po angielsku - przykłady

Przykładowy list motywacyjny po angielsku (nauczyciel angielskiego) będzie się różnił tylko środkowymi akapitami. Wzór się nie zmieni:

Dear Mr Kowalski,

In response to your job posting on the radio Warszawa, I would like to apply for the position of an English teacher.

Teaching has always been my passion. Since I graduated I have been teaching different age groups - from kindergarten to high school. I also had a chance to teach English to pensioners during my summer voluntary work. In my previous job I had a pupil who won Olimpiada on nationwide level. I spend with her additional time and I was happy to see that it gave the results I hoped for.

I would be happy to meet you during a personal interview if my application meets your requirements.

Yours sincerely,

List motywacyjny po angielsku (kelnerka):

Dear Madam,

I am writing to you in reply to your advertisement published in „Gazeta” on 13/09/2018. I am interested in the position of a waitress in your restaurant. I have been working as a waitress for five years now. I enclose my certificates proving my proficiency in speaking English and German.

I am looking forward to your reply.

Yours faithfully,

List motywacyjny po angielsku (kucharz):

Dear Sir or Madam,

I am writing in response to your advertisement on your website posted on 13/09/2018. I am a frequent visitor, since working for your restaurant is my biggest dream.

Throughout my education and career I gained professional knowledge of the art of cooking. I specialise in fusion cuisine, but I am also an expert on polish traditional dishes and polish „pierogi” are my greatest specialty.

Yours faithfully,

List motywacyjny po angielsku - Erasmus

List motywacyjny po angielsku na uczelnię musi zawierać także informacje informacje o naszych studiach. Przykładowy list motywacyjny (Erasmus) po angielsku:

Field of study: English Philology

Year of study: 3rd

Faculty Erasmus Committee

I am applying for the Erasmus Exchange Programme to study abroad in the ... semester of the academic year. I am interested in studying in the ... University in ....

I would like to study at the ... University because of the courses they offer, e.g., .... Studying there would help me develop skills relevant to my field of study. Moreover, I will be able to improve language skills in a different multicultural and multilingual environment.

What is more, I confirm I know the rules that apply to student insurance required for the country I chose.

Sincerely,

List motywacyjny po angielsku - zwroty

Zwroty do listu motywacyjnego po angielsku :

· to whom it may concern - Szanowni Państwo,

· dear Sir or Madam - jw.,

· I would like to apply for a ... position - składam swoją kandydaturę na stanowisko...,

· I have extensive knowledge of... - mam rozległą wiedzę na temat...,

· I would like to develop my skills - chcę rozwijać swoje umiejętności,

· I would like to try new challenges - chcę podejmować nowe wyzwania,

· I look forward to hearing from you - oczekuję odpowiedzi na moje podanie

List motywacyjny w języku angielskim nie może zawierać błędów - ani gramatycznych, ani językowych. Sprawdźmy go sami kilkakrotnie, a potem dajmy do sprawdzenia komuś, kto biegle posługuje się językiem angielskim.

Należy pamiętać, że nie istnieje uniwersalny list motywacyjny po angielsku . Zawsze starajmy się w liście zawrzeć konkretne dane dotyczące pracy, o którą się ubiegamy. Pamiętajmy, że jest to sposób, aby wyróżnić się spośród grona kandydatów. Niemniej wymienione powyżej zwroty są uniwersalne i możemy ich użyć w każdym liście motywacyjnym po angielsku.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości