Finanse i Praca

Jak wykorzystać kalkulator kredytu hipotecznego?

Finanse i Praca

Chcesz wiedzieć ile będą Cię wynosić odsetki oraz inne koszty związane z uzyskaniem kredytu hipotecznego? Możesz szybko i sprawnie oraz bez zbędnych obliczeń poznać wszystkie finansowe aspekty związane z konkretnym kredytem mieszkaniowym. Kalkulator kredytu hipotecznego obliczy za Ciebie wszystkie koszty kredytowe. Dowiedz się, jak działa kalkulator kredytowy i wybierz idealny produkt bankowy dopasowany pod Twoje możliwości.

Kalkulator kredytu hipotecznego. Jak działa i jakie koszty kredytu oblicza?

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości, to kalkulator kredytu hipotecznego https://www.17bankow.com/kredyty-hipoteczne jest jednym z praktycznych narzędzi, które pomogą Ci podjąć rozsądną decyzję kredytową. Najważniejszym elementem do skorzystania z kalkulatora jest wiedza, ile pieniędzy potrzebujesz na sfinansowanie danej nieruchomości. Do obliczenia kosztów kredytu będzie niezbędne także podanie okresu kredytowania, cena nieruchomości oraz rodzaj oprocentowania i wysokość wkładu.

Szczegółowy kalkulator kredytu hipotecznego wskazuje na:

  •  całkowite koszty kredytu;
  •  wysokość odsetek i innych opłat;
  •  RRSO;
  •  miesięczną ratę kredytu.

Kalkulator raty kredytu hipotecznego jest niczym innym jak harmonogramem spłaty zobowiązania, ze wskazaniem na wysokość rat w każdym okresie płatności. Jeśli masz zmienne oprocentowanie, warto także sprawdzić kalkulator zmiany oprocentowania kredytu hipotecznego. 

Kalkulator kredytu hipotecznego. Oblicz swoją zdolność kredytową

Kalkulator kredytu hipotecznego przydaje się podczas wstępnej analizy zdolności kredytowej, czyli odpowie Ci na pytanie “na jaką mieszkanie Cię stać?”. Wystarczy podać źródło i wysokość dochodów wraz z bieżącymi wydatkami oraz wymagalnymi zobowiązaniami. Kalkulator zdolności kredytu hipotecznego na podstawie tych danych oblicza jaki kapitał masz szansę otrzymać w instytucji bankowej podczas wnioskowania o kredyt mieszkaniowy. 

Kalkulator kredytu hipotecznego. Zobacz ile wynoszą koszty kredytowe w przypadku wcześniejszej spłaty

Kalkulator przydaje się również na etapie spłacania kredytu hipotecznego. Nierzadko zdarza się taka sytuacja, gdy mamy ochotę na wcześniejszą spłatę lub też nadpłatę kredytu.   W kalkulatorze możesz obliczyć, jak nadpłata kredytu wpłynie na wysokość comiesięcznych rat. Należy pozostawić wartość nieruchomości oraz wysokość oprocentowania takie same, jak w momencie zaciągania zobowiązania. Natomiast w polu “wysokość kredytu” wpisujesz kapitał pozostały do spłaty na dziś i odejmujesz od niego kwotę planowanej nadpłaty kredytu.   Symulację kredytu mieszkaniowego można przeprowadzić na dwa sposoby. Po pierwsze, gdy nie chcesz zmieniać okresu spłaty, to wpisujesz w kalkulatorze okres do końca planowanego terminu spłaty. Dzięki temu otrzymasz wysokość raty po nadpłacie kredytu. Drugi sposób, czyli skrócenie spłaty kredytu wymaga konsultacji z bankiem. Czasem zdarza się, że banki pozwalają skrócić okres spłaty przy zachowaniu obecnej wysokości raty, jednakże to zależy od polityki instytucji.

Kalkulator kredytu hipotecznego 2022. Najlepsze propozycje

W serwisach internetowych i stronach banków można skorzystać z kalkulatora kredytu hipotecznego.   Polecamy kalkulator kredytowy kredytu hipotecznego ING, który pozwoli Ci na realną symulację kosztów kredytowych. Przydatny jest również kalkulator kredytowy kredytu hipotecznego PKO z bardzo przejrzystymi wskaźnikami, pozwalającymi przeprowadzić szczegółową symulację kredytu.

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości