Finanse i Praca

Jak zostać milionerem? "Pochodzę z biednej rodziny, a osiągnąłem sukces!"

Finanse i Praca

Aktualizacja:

Robert Toru Kiyosaki to amerykański inwestor, biznesmen, autor poczytnych książek motywacyjnych. Kiyosaki gościł w studiu Dzień Dobry TVN i odpowiedział na jedno pytanie - jak zostać milionerem? Jak się wzbogacić? Gdzie szukać pieniędzy?

  • Kim jest Robert Kiyosaki?
  • Jak zostać milionerem? Od czego zacząć?
  • Robert Kiyosaki o znajomości z Donaldem Trumpem

Zobacz też: 

Ten rower kosztuje milion złotych! Poznajcie Polaka, który go stworzył

Kim jest Robert Kiyosaki?

Robert Kiyosaki stał się znany dzięki serii książek „Bogaty Ojciec”. Jego koncepcja inwestowania opiera się na szukaniu okazji do osiągania dochodów pasywnych, które w konsekwencji mają uwolnić człowieka od pracy na etacie.

To nie pierwsza wizyta Roberta Kiyosaki w Polsce. Wcześniej odwiedził nasz kraj w 2013 roku, kiedy z wykładem do naszego kraju przyleciała także jego żona, Kim Kiyosaki.

Więcej tutaj: 

Zawody przyszłości – najbardziej pożądane profesje

Jak zostać milionerem? Od czego zacząć?

Robert Kiyosaki nie urodził się w bogatej rodzinie. Jak zatem udało mu się znaleźć sposób na zarobienie pieniędzy?

Większość z nas nie ma bogatych rodziców. Na przykład mój ubogi ojciec był profesorem, ale był niezamożny. Aby zostać bogatym, potrzebna jest edukacja (...) Zacząłem pracować u bogatego ojca, wykonywałem pewne zadania i on mi za to nie płacił, bo nie chciał żebym myślał jak człowiek po prostu pracujący na etacie - powiedział Robert Kiyosaki.

Graliśmy w Monopol godzinami i to mi uświadomiło, że są różne sposoby wzbogacenia się. W Monopolu kupuje się kolejne domki na danym polu, a potem stawia się hotel. I tak w tym momencie jest, jestem właścicielem kilku hoteli, nieruchomości, więc właściwie cały czas gram w Monopol - powiedział Robert Kiyosaki.

Kiyosaki podkreśla, że cały ten proces trwa długo, ale jest wart zachodu. Tak samo jak w grze, tak samo jest w życiu.

Zdaniem Kiyosakiego, kluczem do sukcesu jest znalezienie jego problemu i zaproponowanie rozwiązania. To oczywiście nie wszystko. Kiyosaki twierdzi, że dobry przedsiębiorca to kapitalista, który potrafi zaprząc talenty innych ludzi i pieniądze do tego, by zdobyć więcej pieniędzy. Kapitalista nie musi być najmądrzejszą osobą w zespole. Wystarczy, że zatrudni ludzi mądrzejszych od siebie. Przedsiębiorca musi wiedzieć, że sukces składa się nie tylko dobry pomysł czy produkt. Trzeba pamiętać o zespole, przywództwu, misji, przepisach, marketingu. Liczy się również pasja! Najlepsi przedsiębiorcy chcą być najlepsi na rynku i starają się wykorzystać najlepsze cechy i umiejętności swoich pracowników.

Więcej: 

Wypalenie zawodowe czy przemęczenie. Jak je odróżnić?

Robert Kiyosaki o znajomości z Donaldem Trumpem

Kiyosaki jako jedyna osoba na świecie napisał dwie książki z Donaldem Trumpem: „Why We Want You to Be Rich: Two Men, One Message „(2006) oraz „Midas Touch: Why Some Entrepreneurs Get Rich — And Why Most Don’t”. Kiyosaki popierał Donalda Trumpa jako kandydata na prezydenta w 2016 roku. Obecnie jest bardziej zdystansowany do tej znajomości, choć nie ukrywa, że nadal darzy go sympatią.

Więcej:

Pozostałe wiadomości