Fartuch kosmetyczny – modne rodzaje, modele i kolory

Finanse i Praca

Aktualizacja:
Fot. Lacheev/ Getty Images

Strój kosmetyczki jest jednym z pierwszych elementów, na który klient zwraca uwagę w momencie wejścia do nowego salonu kosmetycznego. Wybierając fartuch kosmetyczny dla swoich pracowników, warto mieć to zawsze na uwadze.

Przemyślany wybór odzieży dla kosmetyczek to gwarancja stworzenia odpowiedniego, profesjonalnego wizerunku nie tylko naszych pracowników, ale również całego salonu. Fartuch kosmetyczny powinien współgrać z ogólną stylistyką firmy . Może pewnymi elementami nawiązywać np. do logo firmowego lub kolorystycznie pasować do wystroju salonu. Obecnie na rynku działa wiele firm, które specjalizują się w sprzedaży odzieży roboczej lub medycznej. W wielu z nich można od razu zamówić usługę naszycia logo firmowego na fartuchy.

Logo na fartuchu kosmetycznym

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie, że w profesjonalnym salonie kosmetycznym pracownicy chodzą w zwykłych codziennych ubraniach, choć jeszcze kilka lat temu było to na porządku dziennym. Aktualnie odpowiednia odzież jest elementem świadczącym o tym, że dany salon jest profesjonalny, czysty i higieniczny.

Estetyka i elegancja salonu to także element, który wzbudza zaufanie wśród klientów. Dlatego również fartuch kosmetyczny powinien posiadać takie cechy.

Wybierając konkretny model fartucha , dobrze jest się zdecydować na umieszczenie na nim logo firmowego. To pozwoli uzyskać efekt prestiżu i profesjonalizmu. Logo powinno być wyszywane, ale nie jest to problemem, bo większość firm sprzedających tego typu odzież, ma tą usługę w swojej ofercie.

Najważniejsze cechy fartucha kosmetycznego idealnego do każdego salonu

Fartuch kosmetyczny powinien mieć też odpowiedni fason , który będzie nie tylko podkreślał sylwetkę, ale przede wszystkim będzie nowoczesny i wygodny. Odzież powinna też być schludna, dlatego należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Dobrej jakości tkanina będzie wyglądała jak nowa nawet po wielu praniach, a dodatkowo będzie mieć właściwości plamoodporne. To bardzo ważne, ponieważ w pracy kosmetyczki bardzo często dochodzi do zabrudzenia odzieży substancjami, które trudno usunąć, jak np. krew, kosmetyki kolorowe, maseczki czy inne produkty chemiczne używane do wykonywania zabiegów. Wysokiej jakości tkanina gwarantuje też, że fartuch kosmetyczny będzie odporny na wielokrotne pranie w wysokich temperaturach, ponieważ najczęściej do prania odzieży kosmetycznej wybiera się programy z temperaturą powyżej 60 stopni. Dodatkowo należy zauważyć, że pranie odzieży kosmetycznej najczęściej wykonuje się przy użyciu silnych środków piorących, również wybielaczy.

Fartuch kosmetyczny nie tylko biały

Biały fartuch kosmetyczny to najbardziej klasyczny i popularny model dostępny na rynku. Wykonany z dobrej tkaniny będzie nie tylko zawsze dobrze się prezentował, pasował do różnych salonów, ale również nie ulegnie nieestetycznemu szarzeniu.

Biały strój może się jednak niektórym kojarzyć z uniformem szpitalnym, dlatego białe fartuchy kosmetyczne powinny mieć chociaż delikatne wstawki z innych materiałów, czy np. odznaczające się kolorystycznie lamówki. Taka odzież będzie wyglądała nowocześnie i gustownie, czyli dokładnie tak, jak chcemy.

Szukając fartuchów dla naszych pracowników, warto zwrócić uwagę też na te w innych barwach, np. na czarny fartuch kosmetyczny , który jest bardzo elegancki.

Dużą popularnością w salonach cieszy się także odzież w modnych i żywych kolorach, np. różu. Taki barwny fartuszek z pewnością pozwoli naszej firmie wyróżnić się z tłumu. Różowy fartuch kosmetyczny można połączyć z klasycznymi białymi spodniami medycznymi lub np. granatowymi cygaretkami.

Dlaczego wybór fartucha kosmetycznego jest ważny?

Wybierając fartuch kosmetyczny do naszego salonu urody, należy zwrócić uwagę na kilka elementów. Główną rolą fartuchów kosmetycznych jest zachowanie zasad higieny, dlatego taka odzież musi być wykonana zgodnie z obowiązującymi normami. Tylko wtedy będzie mogła zapewnić higienę pracy kosmetyczki. Fartuch kosmetyczny powinien być wygodny i przewiewny. Ważny jest także materiał, z którego wykonano ubranie – powinien być trwały i wygodny, aby nie krępować ruchów. Dobrze, jeśli fartuch będzie posiadał dodatkowo kieszonkę, do której kosmetyczka może schować potrzebne jej do pracy narzędzia czy też napiwki od stałych klientów. Na kieszonce można naszyć logo firmowe.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN