Finanse i Praca

W ten weekend możesz nie móc wypłacić pieniędzy. Które banki wyłączą bankowość elektroniczną?

Finanse i Praca

Autor:
Teofila
Siewko
Źródło:
TVN24
Płacenie kartą

Pięć banków zaplanowało prace serwisowe na najbliższe dni. W związku z nimi część klientów powinna być przygotowana na problemy z dostępem do bankowości, a nawet wypłaty gotówki. Sprawdzamy, co warto wiedzieć. 

Prace serwisowe w bankach - kiedy nie będzie dostępu do bankowości?

Część banków poinformowała swoich użytkowników, że w najbliższy weekend (21.05-22.05) nie będą mieli możliwości skorzystania z bankowości. Nieczynne będą płatności elektroniczne, nie będzie można też wpłacić gotówki z bankomatu. W których bankach i kiedy dokładnie usługi będą nieczynne?

Praca i finanse

Jak Polacy czy zarządzają swoimi finansami?
Jak Polacy czy zarządzają swoimi finansami?Dzień Dobry TVN
wideo 2/14

ING Bank Śląski

Z soboty na niedzielę, w godzinach od 24:00 do 5:30 nie będzie możliwości: płacenia kartą w internecie z uwierzytelnieniem 3DSecure, zrobienia przelewu z rachunku karty kredytowej, zmieniania limitów transakcyjnych, nadawania kodów PIN oraz realizowania operacji na kartach w bankowości elektronicznej.

Nest Bank

Z soboty na niedzielę od godziny 24:00 do 6:00 nie będzie możliwości korzystania z bankowości internetowej oraz aplikacji mobilnej. Nie będzie też możliwości: potwierdzenia płatności za zakupy kartą w Internecie, przy użyciu bankowości elektronicznej, a także nie będzie można zapłacić przy użyciu linku do płatności oraz zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej.

City Handlowy

W nocy z soboty na niedziele mogą wystąpić przejściowe utrudnienia w dostępie do systemów bankowych, jak poinformował City Handlowy. Nie podano dokładnych godzin niedostępności.

Bank BPS

W sobotę i niedzielę od godziny 8 do godziny 15 mogą występować przerwy w dostępie do systemów bankowości elektronicznej. Bank poinformował o tej niedogodności swoich klientów.

Bank Pocztowy

W nocy z 21 na 22 w godzinach od 24:00 do 2:00 nie będzie możliwości płacenia kartą w sklepach internetowych, w których wymagana jest autoryzacja 3DSecure.

Prace serwisowe w bankach

Banki regularnie przeprowadzają prace serwisowe, które często polegają na udoskonalaniu ich stron, systemów i aplikacji. Dzięki temu zwiększa się bezpieczeństwo korzystania z ich usług. Wiąże się to z tymczasowymi ograniczeniami, o których banki informują swoich klientów. Może to powodować niedziałanie aplikacji, trudności z zapłaceniem kartą, a czasem nawet całkowitym wyłączeniem dostępności bankowości elektronicznej. Warto więc śledzić komunikaty swojego banku, aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, kiedy np. karta nie będzie działać z powodu takich prac.

Więcej przeczytasz na tvn24.pl

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Thana Prasongsin/Getty Images

Pozostałe wiadomości