Styl życia

Znamy zwycięzców FPFF w Gdyni. Wielki sukces Jana Holoubka oraz filmu "Sweat", w którym zagrali nasi prowadzący

Styl życia

Aktualizacja:

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych dobiegł końca, a my znamy już zwycięzców. Tegoroczne Złote Lwy powędrowały do "Zabij to i wyjedź z tego miasta" Mariusza Wilczyńskiego, zaś Srebrne Lwy – "Sweat" Magnusa von Horna. Sukces odniósł też film "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Dzień po wielkim wydarzeniu z narodzonymi - Piotrem Trojanem i Janem Holoubkiem rozmawiała Kinga Burzyńska.

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

Podczas 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych jury w składzie Lech Majewski (Przewodniczący Jury), Grażyna Błęcka-Kolska, Cezary Pazura, Marcin Lenarczyk, Klaudia Śmieja-Rostworowska, Dorota Masłowska, Ryszard Lenczewski, Jan P. Matuszyński wyłoniło zwycięzców w kilku kategoriach. Nagroda Platynowe Lwy w uznaniu za całokształt dorobku artystycznego trafiła do rąk Feliksa Falka i Andrzeja Barańskiego.

Złote Lwy 45. Festiwalu Filmowego w Gdyni dla najlepszego filmu otrzymał reżyser Mariusz Wilczyński i producentki Agnieszka Ścibior oraz Ewa Puszczyńska za "Zabij to i wyjedź z tego miasta". Z kolei Srebrne Lwy otrzymał reżyser Magnus von Horn i producent Mariusz Włodarski za "Sweat". Złoty Pazur w kategorii "Inne Spojrzenie" trafił do reżysera Macieja Bochniaka i producentów Leszka Bodzaka oraz Anety Hickinbotham za film "Magnezja".

Nagrodę otrzymał także Jan Holoubek za debiut reżyserski "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" oraz Piotr Trojan za męską rolę pierwszoplanową w tym samym filmie. Wśród najlepszych aktorek ról pierwszoplanowych doceniona została Magdalena Koleśnik za "Sweat", za rolę drugoplanową Aleksandra Konieczna. Warto podkreślić, że w produkcji tej pojawili się także nasi prowadzący Anna Kalczyńska i Andrzej Sołtysik.

Bardzo nam miło, że reżyser Magnus von Horn wplótł istotną scenę filmu w scenerię naszego "Dzień Dobry TVN" a mnie i Andrzejowi przypadła wdzięczna rola odegrania siebie samych. Cieszymy się sukcesem twórców i z niecierpliwością czekamy na premierę oraz dalsze losy tej produkcji! Jak wiecie w tym roku festiwal w Cannes się nie odbył, ale w oficjalnej selekcji festiwalu, jako jedyny polski tytuł znalazł się właśnie "Sweat"

- napisała Anna Kalczyńska na Instagramie.

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" – nagrodzony film

Po gali 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych z Janem Holoubkiem i Piotrem Trojanem rozmawiała Kinga Burzyńska. Dziennikarka zapytała panów o wspomnienia związane z pracą nad filmem "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy".

- Pamiętam taki moment tuż przed rozpoczęciem zdjęć, siedzieliśmy w samochodzie, Janek zapytał mnie, czy się nie boję, powiedziałem, że nie. Kłamałem, byłem przerażony. Jan powiedział, że mnie przeprowadzić przez to – wspomina Piotr Trojan.

Aktor dodał również, że tęskni za ekipą filmową. Piotr przyznał, była to bardzo silna i mocna relacja. Gdy zdjęcia dobiegały końca, wszystkim było smutno.

Film, mimo wielu przeciwności, jakie pojawiały się na drodze twórców, powstał, a co więcej, odniósł wielki sukces. Co najbardziej cieszy reżysera oraz czego się obawiał?

Najbardziej mnie cieszy to, że ten film się udał, bo tych mielizn i różnych pułapek, które były po drodze i które mogły spowodować, że będzie to gniot było bardzo wiele. Bałem się różnych rzeczy. To jest historia, na którą czekała cała Polska. Presja oczekiwań zarówno ze strony widzów, jak i krytyków była bardzo duża

– przyznał Jan Holoubek

"25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" - gdzie oglądać?

Od 11 grudnia film jest dostępny w ofercie transakcyjnej Playera (dostęp na 48 godzin). Platforma jest jedynym legalnym serwisem VOD, który oferuje dostęp do tego tytułu.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Nie tylko karp i śledzie na wigilijnym stole. Jak kupić świeżą i dobrą rybę?

Joanna Liszowska świętuje swoje urodziny. "Ło matko! 42 skończone!"

Magia rodzinnych świąt. Co zrobić, aby Boże Narodzenie było wyjątkowe dla dzieci?

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości