Materiał promocyjny

"Empickie ferie", czyli ciekawe warsztaty dla dzieci. Jak wziąć w nich udział?

Dzień Dobry TVN
Tegoroczne ferie różnią się od wszystkich innych. Empik zadbał jednak o to, żeby dzieci nie nudziły się w czasie wolnym i zorganizował darmowe warsztaty online "Przecinek i Kropka". Na czym polegają i jak wziąć w nich udział?

Warsztaty dla dzieci

Od początku pandemii Empik odpowiada na potrzeby rodziców i dzieci, organizując od początku darmowe warsztaty online "Przecinek i Kropka". Z okazji ferii zimowych przygotowali serię "Empickie Ferie", w ramach której odbywają się warsztaty. Z jakich dziedzin?

Z bardzo rozmaitych dziedzin. Pokrywamy takie tematy jak nauki ścisłe, biologia, chemia, fizyka (…) Darek Aksamit, który jest fizykiem i doskonałym popularyzatorem nauk fizycznych i ja, prezentujemy warsztaty w tematyce fizycznej i biologicznej.

- wyjaśnia Elżbieta Pogoda, prowadząca warsztaty Empiku "Przecinek i Kropka".

To jednak tylko część z prowadzonych w ramach programu zajęć. Każdy może znaleźć coś dla siebie. - Będą również warsztaty z praktycznych umiejętności, jak przygotować panna cottę, prowadzonych przez Gaję Suchocką, zwyciężczynię 5. edycji MasterChef Junior. Będzie można dowiedzieć się, jak stworzyć audiobook, jak nauczyć się migać, ale nie od obowiązków, tylko językiem migowym i wiele różnych tematów – dodaje.

Jednym z prowadzących warsztaty jest Przemysław Staroń, nauczyciel roku 2018. - Opowiadam o tym jak się zaczęło życie na ziemi. Można spojrzeć na to z wielu perspektyw. Mówię o przyjaźni. Zakochałem się w programach "Przecinek i Kropka" bo to jest dokładnie to, czego potrzebujemy. To jest sympatyczne, to jest kreatywne i patrząc na to, ile zrobiło, a właściwie nie zrobiło Ministerstwo dla dzieci, nauczycieli i rodziców w czasie pandemii, a ile zrobił "Przecinek i Kropka" - 6 milionów widzów, to ja proponuję zmianę nazwy na Ministerstwo Empiku Narodowego - mówi.

Warsztaty cieszą się dużą popularnością. W czym tkwi ich sukces? - Empik odezwał się do właściwych osób z prośbą o realizację warsztatów. Eksperci w swoich dziedzinach konstruują warsztaty edukacyjne. Poza tym, że są to eksperci i wiedzą o czym mówią, jeszcze wiedzą o tym jak mówić w sposób porywający, angażujący – zauważa Elżbieta Pogoda.

Empickie Ferie – gdzie znaleźć?

Wszystkie warsztaty organizowane w ramach Empickich Ferii są darmowe. Gdzie możemy je znaleźć? - Jak wejdziemy na empik.com/warsztaty, to możemy oglądać, ile chcemy, tak samo na fanpage’u "Przecinek i Kropka" – mówi Przemysław Staroń. Nie obawiajcie się, że nie zdążycie na emisję warsztatów. Możecie obejrzeć je później. - Materiał nie znika, on tam cały czas wisi, jest dostępny na fanpage’u "Przecinek i Kropka". Niektóre odcinki prezentowane są na fanpage'u Empiku i wszystko jest na kanale YouTube – dodaje Elżbieta Pogoda.

Empickie ferie – plan warsztatów

Tegoroczne ferie zimowe trwają do 17 stycznia. Poniżej przedstawiamy plan warsztatów w ramach programu organizowanego przez Empik.

  • 11 stycznia – Czym jest ciśnienie? – Darek Aksamit, Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki
    • 12 stycznia – Jak dobrze organizować sobie czas? – Maria Libiszewska, Psycholog, pedagog, coach
      • 13 stycznia – Zima z językiem migowym – Fundacja Deaf Respect
        • 14 stycznia – Stwórz własnego Pożeracza Smutków – Marta Florkiewicz-Borkowska, Nauczycielka Roku 2017
          • 15 stycznia – Skąd wzięło się życie na Ziemi? – Przemek Staroń, Nauczyciel Roku 2018, Finalista Global Teacher Prize 2020, Ambasador warsztatów #wiemikropka

            Zobacz też:

            Ćwiczenia nie muszą być nudne. Górale znaleźli nietypowy sposób na trening

            Jak zapewnić dziecku domowe atrakcje w ferie? Zabawa w czterech ścianach także może być udana

            Czy w czasie ferii dzieci mogą odwiedzić rodzinę w innym mieście? Poznaj odpowiedź prawnika

            Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

            Autor: Adrianna Kowalczyk

            Materiał promocyjny
            podziel się:

            Pozostałe wiadomości