Styl życia

Édith Piaf i Marlene Dietrich okiem Marii Seweryn. "To musiała być barwna relacja"

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Edith Piaf i Marlene Dietrich okiem Marii Seweryn
Edith Piaf i Marlene Dietrich okiem Marii Seweryn Dzień Dobry TVN
wideo 2/12

Spektakl "Édith i Marlene" opowiada o losach Édith Piaf i Marlene Dietrich. Reżyserem sztuki jest Maria Seweryn, a scenariusz napisała Eva Pataki. Kogo zobaczymy w głównych rolach? O tym dowiecie się w Dzień Dobry TVN.

Spektakl "Édith i Marlene"

Spektakl "Édith i Marlene" w reżyserii Marii Seweryn to sztuka opowiadająca o losach francuskiej piosenkarki Édith Piaf i niemieckiej aktorki i wokalistki Marlene Dietrich. Reporterka Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska wybrała się z kamerą na próbę aktorów, aby dowiedzieć się, jak czują się w nowych rolach.

Okazuje się, że postać Édith Piaf zagra Elżbieta Nagel. - Jest to rola marzenie dla mnie i przez całą szkołę marzyłam, żeby ją zagrać - opowiada. Aktorka napisała nawet pracę magisterską na temat twórczości i życia francuskiej piosenkarki. Jak przygotowywała się spektaklu? - Wideo, książki i zdjęcia - mówi.

"Édith i Marlene" - przyjaźń dwóch artystek

Marlene Dietrich zagra Marcin Januszkiewicz. Czy odnajduje się w kobiecym wydaniu? - Jest znakomicie, choć niewygodnie trochę. Nie ukrywam, że sprawia mi to dużą trudność, żeby się prostować, chodzić na szpilkach, wypychać biodra do przodu, albo nimi zalotnie kręcić - wyjaśnia.

Sztukę napisała scenarzystka i pisarka Eva Pataki. - Zainspirowała się spotkaniem i przyjaźnią tytułowych bohaterek. Wiadomo, że występowały razem, jedna była dla drugiej świadkiem na ślubie -tłumaczy reżyserka Maria Seweryn. - Wyszła też książka córki Marlene Dietrich, w której opowiada o Édith nie najlepiej, więc to musiała być barwna relacja - podsumowuje.

Spektakl oglądać można w Domu Kultury Świt w Warszawie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości