Styl życia

Filmy na dzień singla. 7 produkcji, dzięki którym docenisz swoje życie w pojedynkę

Styl życia

Aktualizacja:
Kobieta oglądająca telewizję

Dzień singla przypada 15 lutego i jest okazją do celebrowania życia bez zobowiązań. Świętować można na wiele sposób, na przykład oglądając filmy. Szczególnie takie, które tylko upewnią nas w przekonaniu, że życie singla może służyć. Stworzyliśmy dla was listę takich produkcji.

Filmy na dzień singla: "Małe kobietki" (2019)

Małe kobietki to historia czterech niezbyt zamożnych, a mimo to niezwykle szczęśliwych sióstr March. Akcja filmu balansuje pomiędzy dwoma okresami w życiu dziewczyn. Pierwszy ukazuje ich lata dziecinne. W domu Meg, Jo, Beth i Amy dni wypełnione są pomysłowymi zabawami, zwariowanymi przygodami oraz pracą, dzięki której dziewczęta pomagają zapracowanej matce. Sekwencje pokazujące dzieciństwo bohaterek przeplatają się ze scenami z ich dorosłego już życia. Wychowane pod jednym dachem kobiety diametralnie różnią się od siebie, dlatego też każda z nich inaczej kieruje swoim losem. Wyreżyserowana przez Gretę Gerwig adaptacja powieści Louisy May Alcott pokazuje los kobiet w XIX wieku i jest pięknym obrazem tego, jak różny (w tym jedynie ekonomiczny) stosunek można mieć do małżeństwa. Film do obejrzenia na platformie player.pl.

Filmy na dzień singla: "Babyteeth" (2019)

Milla, poważnie chora nastolatka (w tej roli Eliza Scanlen), zakochuje się w Mosesie (Toby Wallace) - chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w dziewczynę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Milla pokazuje rodzicom, chłopakowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie ma się nic do stracenia. Film do obejrzenia na platformie player.pl.

 Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Niezwykła historia miłości Kariny i Adam BaldychówDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Filmy na dzień singla: "Historia małżeńska" (2019)

"Historia małżeńska" to hit z 2019 roku. Obraz opowiada historię dwojga nowojorskich artystów, którzy po latach związku postanawiają się rozstać. W rolach głównych zobaczycie tu Scarlett Johansson i Adama Drivera, którym udało się oddać lęki i frustracje towarzyszące przechodzeniu przez proces rozwodu na dwóch krańcach Stanów Zjednoczonych: w Nowym Jorku i Los Angeles. Główni bohaterowie próbują jednocześnie opiekować się synkiem (w tej roli Azhy Robertson). Najbardziej wstrząsające są w tym filmie sceny rozprawy sądowej i wizyt kuratorki społecznej. Mocne kino, 6 nominacji do Oscara i statuetka dla Laury Dern za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą.

Filmy na dzień singla: "Zakochany bez pamięci" (2004)

Joel (Jim Carrey) odkrywa, że jego była dziewczyna (Kate Winslet) poddała się zabiegowi wymazania go z pamięci. W reakcji na decyzję byłej partnerki postanawia zrobić to samo. W trakcie operacji uświadamia sobie, że jednak wciąż ją kocha. "Zakochany bez pamięci" to niezwykle plastyczne, artystyczne kino. To też melancholijny film o złamanym sercu, który pokazuje, że miłość może boleć bardziej niż samotność. A tego przecież nie chcemy, prawda?

Filmy na dzień singla: "Druhny" (2011)

Trzydziestokilkuletnia Annie (Kristen Wiig) przeżywa niezbyt dobry okres w swoim życiu, a jej sytuacja jeszcze bardziej się komplikuje, kiedy zostaje honorową druhną swojej najlepszej przyjaciółki – Lillian (Maya Rudolph). Annie nie ma jednak zamiaru pozwolić na to, aby to zadanie ją przerosło. I to mimo faktu, że jej świat wywraca się właśnie do góry nogami. Koordynuje działania komicznego zespół druhen, z którymi wyrusza w szaloną podróż i na nietypowy wieczór panieński. Ten dla większości z dziewczyn kończy się fatalnie. Choć najgorzej wychodzi na nim panna młoda. Może zatem ślub to wcale nie taki dobry pomysł?

Filmy na dzień singla: "Bezdroża" (2004)

Miles (Paul Giamatti) to niespełniony pisarz, który postanawia zabrać swojego przyjaciela Jacka (Thomas Haden Church) w tygodniową podróż po kalifornijskich winnicach. Pierwszy ma nadzieję zapomnieć na chwilę o rozwodzie i swoich zawodowych niepowodzeniach. Drugi natomiast chce zaznać odrobiny kawalerskiego życia przed czekającym go ślubem. Sprawy komplikują się, gdy Jack zakochuje się w Stephanie (Sandra Oh), a jego przyjaciel spotyka kelnerkę Mayę (Virginia Madsen), która świetnie zna się na winach. "Bezdroża" to ciepła tragikomedia o przyjaźni, romansach, kryzysie wieku średniego i znakomitych kalifornijskich winach. I o tym, że w życiu najważniejszy jest wybór. Film do obejrzenia na platformie player.pl.

Filmy na dzień singla: "Planeta Singli" (2015)

Polska komedia z 2015 roku opowiada historię uroczej i romantycznej, ale niezbyt pewnej siebie nauczycielki – Ani (Agnieszka Więdłocha), która szuka mężczyzny marzeń na portalach randkowych. Przez przypadek, w walentynki, spotyka showmana Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Ania zachwyca go swoim niepoprawnym romantyzmem. Tomek wpada na pomysł, by dziewczyna została bohaterką jego show - ona będzie umawiać się na randki przez internet, a on w swoim programie pokaże prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmieje naiwność kobiet szukających tam ideału. Film opowiada o randkowych niepowodzeniach i tym, jak bardzo jesteśmy obecnie uzależnieni od aplikacji. Uwaga: seans jedynie dla tych, którzy jednak rozważają zmianę statusu z "singiel" na "zajęty'. Film oraz jego kontynuacje do obejrzenia na platformie player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oscar Dąbkowski

Źródło: Player.pl

Źródło zdjęcia głównego: RgStudio/Getty Images

Pozostałe wiadomości