Dzień Mężczyzny 2023 - najlepsze życzenia i wiersze

Aktualizacja:
Autor:
Diana
Ryściuk
Kim jest dżentelmen w dzisiejszych czasach?
Kim jest dżentelmen w dzisiejszych czasach? Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

W Polsce Dzień Mężczyzny obchodzony jest 10 marca. Jest on nieco innym świętem niż celebrowany w październiku Dzień Chłopaka. W każdy z tych dni warto złożyć panom życzenia, np. rymowane czy w formie wiersza.

Dzień Mężczyzny - skąd data 10 marca?

W Polsce Dzień Mężczyzny obchodzony jest 10 marca. Data ta nie jest przypadkowa. To dzień uznawany w Kościele katolickim za wspomnienie o 40 męczennikach z Sebasty, którzy nie wyrzekli się swojej wiary, choć zostali poddani okrutnym torturom i w konsekwencji zamarzli na śmierć. Męczennicy ci byli żołnierzami XII legionu rzymskiego i nie chcieli składać ofiary pogańskim bogom. Dziś za swą postawę uznawani są za symbol męskości, honoru i męczeństwa. Właśnie stąd w polskim kalendarzu Dzień Mężczyzny.

Dzień Mężczyzny 2023 - życzenia, wiersze

Z okazji Dnia Mężczyzny, daję Ci dzisiaj swoje życzenia, niech się Twe życie, na lepsze zmienia, wielu przyjaciół, mnóstwo miłości, ludzkiej przyjaźni i życzliwości.

W każdej chwili, zawsze, wszędzie. Niech Ci w życiu dobrze będzie! Niech Cię dobry los obdarzy - wszystkim, o czym tylko marzysz!

Z okazji Dnia Mężczyzny, życzę Ci wszystkiego, co dobre, szczęśliwe i miłe. Co budzi uśmiech i spokój i ciszą napełnia chwile!

Aby wszystkie fajne dni w żółwim tempie upływały, by co dzień uśmiechał się do Ciebie świat cały, by nigdy nie było przykrej pobudki i wiał wiatr co rozwiewa smutki. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mężczyzn życzy...

Wszystko, co chciałbyś, by się zdarzyło, wszystko czego pragniesz, by Twoim było!

Przyjmij życzenia chłopie kochany W dniu Twojego Święta od znajomej baby. Niech Ci się spełnią wszystkie marzenia I niech realne staną się pragnienia.

W Twoje święto chłopaku miły z całego serca i z całej siły życzę Ci dużo szczęścia i radości, sukcesów w pracy i w miłości!

Od kogo dla kogo, co komu do tego. Serce będzie wiedziało od kogo dostało. Wszystkiego dobrego w Dniu Mężczyzn. W dniu Twojego święta chciałam Ci powiedzieć, że Ty jesteś dla mnie najdroższy pod niebem!

Nie życzę Ci byś wśród błota odnalazł bryłkę złota, lecz życzę Ci byś w ludzkim tłumie znalazł serce, które Cię zrozumie

Zobacz także:

Autor:Diana Ryściuk

Źródło zdjęcia głównego: Morsa Images/Getty Images

Pozostałe wiadomości