Styl życia

Przedszkolaki odtworzyły dzieła największych malarzy. "Próbujemy oswoić je ze sztuką"

Styl życia

W częstochowskim przedszkolu zorganizowano konkurs pt. "Żywe obrazy". Rodzice robili zdjęcia swoim pociechom, które odwzorowywały znane na całym świecie obrazy. Celem tej akcji było uwrażliwienie najmłodszych na sztukę.

"Żywe obrazy"

Konkurs w częstochowskim przedszkolu nr 16 cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Nasza reporterka Dagmara Kowalczyk udała się na miejsce, by sprawić, jaka panuje atmosfera wśród dzieci.

- Największym zainteresowaniem cieszyły się obrazy znanych malarzy, np. Leonardo da Vinci i "Dama z gronostajem" . Rodzice sami wybierali obrazy - powiedziała nauczycielka mgr Agnieszka Sławeta.

- Rodzice przygotowywali się w domu. Zawsze chętnie biorą udział w jakichś akcjach. Pożyczali sobie stroje, mamy ubierały dzieci w swoje sukienki, korale. Do zdjęć zapraszali np. swoje zwierzęta - dodała nauczycielka mgr Joanna Świącik.

Jak oswoić dziecko ze sztuką?

Nauczycielki z częstochowskiego przedszkola nie mają wątpliwości, że warto od najmłodszych lat oswajać dzieci ze sztuką.

- Od wielu lat propagujemy sztukę i kulturę szeroko pojmowaną wśród najmłodszych. Zazwyczaj współpracujemy z filharmonią, z teatrami, przyjeżdżają do nas na sztuki. Próbujemy teraz w inny sposób oswoić dzieci ze sztuką - podsumowała Joanna Świącik.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Dagmara Kowalczyk

Pozostałe wiadomości