Styl życia

Dorota Szparaga zdobywa Alpy. "Cały czas budziłam się z zimna, ale jakoś to przeżyłam"

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
Dorota Szapraga zdobywa Alpy

Dorota Szparaga spełnia swoje marzenie i przeżywa przygodę życia. 10 lipca wyruszyła w samotną podróż szlakiem Via Alpina – to sieć pięciu pieszych szlaków turystycznych poprowadzonych w Alpach na terenie ośmiu państw: Szwajcarii, Francji, Monako, Włoszech, Liechtensteinu, Niemiec, Austrii i Słowenii. Do końca podróży pozostało jej ok. 300 km. Finał w Monaco. Podróżniczka połączyła się z Dzień Dobry TVN, by opowiedzieć o swoich przeżyciach.

Dorota Szparaga w podróży życia

Podróżniczka jeszcze jakiś czas temu miała do pokonania dystans 2630 km. Jak sama mówi, całość trasy zamierza pokonać w około 80 dni. - Większość noclegów spędzam pod namiotem. Noclegi pod dachem są wymuszone złą pogodą, albo potrzebą wzięcia prysznica. Poza tym lepiej wysypiam się pod namiotem. Jestem zmarźluchem, natomiast mam swoje patenty - w nocach śpię na przełęczach, gdzie temperatura spada w okolicach 0-1 st. C - mówiła Dorota Szparaga.

- Oprócz śpiwora mam także folię NRC, która daje mi komfort termiczny. Podstawą jest ciepły posiłek przed snem. Zdarzały się takie tygodnie, gdzie byłam bez gazu, albo był gaz, ale zamokły zapałki. Więc mam za sobą noce, w których w ogóle nie spałam, cały czas budziłam się z zimna, ale jakoś to przeżyłam - dodała.

Kim jest Dorota Szparaga?

Podróżniczka jest autorką fanpage'a "Szparaga We Własnym Sosie". Jak sama o sobie pisze:

- Ten mój "sos" ma wiele składników. Wszystkie razem tworzą dość oryginalną mieszankę. Trenowałam amatorsko łyżwiarstwo figurowe, kettlebells i crossfit. Zdarza mi się biegać po płaskim, ale też mam na koncie kilka startów w biegach górskich ultra. Aktualnie skupiam się na przygotowaniach do wypraw długodystansowych. Tym bardziej wymagających, że często jeżdżę sama. W moim "sosie" jest też esencjonalna szczypta hiszpańskiej przyprawy- uwielbiam język hiszpański, kulturę i ten region. Najważniejsze: Baza, wokół której kręci się większość tego co robię: GÓRY! To moja pasja, której oddaję się bez reszty. Ma za sobą podróże m.in. przez Beskidy i Gorce czy  przez hiszpańskie góry. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości