Styl życia

Dorota Szelągowska tworzy wnętrza w stylu boho. Właścicielka mieszkania: "Tu można czuć się tylko zrelaksowanym"

Styl życia

Aktualizacja:

Dorota Szelągowska to ekspertka od przeprowadzania metamorfoz w mieszkaniach. Jako gospodyni programu "Totalne remonty" jeździ po Polsce i pomaga stworzyć idealne warunki do mieszkania ludziom, którzy pomagają innym. Tym razem robi niespodziankę Annie Pełczyńskiej z Gdańska.

Dorocie Szelągowskiej w jej misji towarzyszy niezawodna ekipa: stolarz Darek, Marika i Dominik. W czwórkę intensywnie pracują na to, by bohaterowie wszystkich odcinków "Totalnych remontów" mieli prawdziwą radość z prezentu, jakim jest rewitalizacja mieszkania.

Bohaterką najnowszego wydania programu jest Anna Pełczyńska. Gdańszczanka pracuje w Stowarzyszeniu "Pelikan", które wspiera rodziny w stwarzaniu dzieciom jak najlepszych warunków rozwoju, a także działa na rzecz ochrony dzieci przed przemocą. Praca jest jej misją i pasją. Dlatego spędza w niej nawet po 12 godzin na dobę. Teraz jednak z wielką przyjemnością wraca do swojego mieszkania, które dzięki Dorocie Szelągowskiej i jej ekipie przeszło totalną metamorfozę.

Mieszkanie w stylu boho

Znajomi Anny Pełczyńskiej wypytywali ją ostatnio o to, co by zrobiła, gdyby miała przeprowadzić remont mieszkania. Nie mając pojęcia, że snuje wizje dotyczące własnego lokum, podzieliła się informacjami, że lubi styl boho, naturalne materiały i kolory. To stanowiło punkt wyjścia do całkowitego przeobrażenia miejsca, które przed remontem nazywała "magazynem". Teraz w końcu może mówić o nim, że jest to jej mieszkanie.

W euforię wprawił Annę Pełczyńską widok kuchni, w której wzrok przykuwają wzrok drewniane fronty i blaty, zielone kafle oraz okap, a do tego wzorzyste kafelki na podłodze.

Natomiast w pokoju stanęły wymarzony okrągły stół, idealny do podejmowania gości, a także meblościanka. – Bardzo chciałam mieć regał na książki – mówi bohaterka programu.

Jak rozmieścić akcenty kolorystyczne w mieszkaniu

Kuchnia jest teraz ulubionym miejscem Anny Pełczyńskiej, która zawsze chciała w nim mieć mocny element kolorystyczny. – Dorota mi to stworzyła i to jest rewelacyjne – mówi.

Zieleń to zresztą wiodący motyw w całym mieszkaniu Anny Pełczyńskiej: kuchenne kafelki, które tak bardzo jej się podobają, ale także piękne kolory ścian. – W takim miejscu można czuć się tylko zrelaksowanym. Można się wyciszyć. Kolory są przyjemne dla psychiki – mówi, nie kryjąc radości.

Dorota Szelągowska dopowiada zaś, jak należy wybierać farby, by były wysokiej jakości. –Użyliśmy farb ceramicznych, które są genialne – są zmywalne, ładne. I dodaje, że receptura farby w odcieniu rozmydlonej zieleni, która została użyta w pokoju, ma specjalną recepturę, zamienia formaldehyd, który jest w powietrzu, w cząsteczki pary.

Czy bohaterka tego odcinka "Totalnych remontów" szybko przyzwyczaiła się do nowego wyposażenia? Trochę to trwało, bo zmiana jest spektakularna. Ale wyłącznie na lepsze. Anna Pełczyńska zapewnia, że szczególnie docenia efekty remontu, gdy wraca do świeżego, pachnącego jeszcze drewnem mieszkania po całym dniu pracy.

"Totalne remonty Szelągowskiej" - gdzie oglądać?

Odcinki nowego sezonu "Totalnych remontów" są emitowane na antenie TVN w poniedziałki o 21:30. Program można też oglądać na platformie Player.pl. Zobacz zwiastun pierwszego odcinka:

Zobacz także:

Nowy sezon "Totalnych remontów Szelągowskiej". Prowadząca: "Złamałam palec, ale jestem nie do zdarcia"

Grażyna Szapołowska pokazała okazały dom. Nagranie zakłóciła... papuga. To wideo jest hitem sieci

Boom na domki, na które nie trzeba mieć pozwolenia. Nie mogą być większe niż 35 m kw. "Nie odczuwa się tego ograniczenia"

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Reporter: Agata Zjawińska

Pozostałe wiadomości