Styl życia

Dlaczego warto przesiąść się na rower elektryczny? "Jest szalenie uniwersalny"

Styl życia

Witamy w strefie relaksu DDTVN - rowery
Witamy w strefie relaksu DDTVN - roweryDzień Dobry TVN
wideo 2/16

Piękna pogoda zachęca do wyjścia z domu. Jedną z przyjemniejszych form aktywnego spędzania czasu jest jazda na rowerze. Alternatywą dla klasycznego jednośladu może być - zdobywający coraz większą popularność - rower elektryczny. Dlaczego warto się na niego przesiąść?

Rower elektryczny - dlaczego warto nim jeździć?

Jazda na rowerze to jedna z najchętniej uprawianych aktywności fizycznych. W ostatnich latach coraz bardziej popularne stają się produkowane m.in. przez firmę KROSS rowery elektryczne. Ich fanem jest aktor Jakub Wesołowski. Artysta w rozmowie z Marcinem Sawickim przyznał jednak, że nie od razu się do nich przekonał.

- Jak poznałem elektryki, to byłem trochę sceptyczny. Jestem z tych (którzy mają) atawistyczną chęć męskiej rywalizacji, trzeba się zmęczyć. Pamiętam, że kiedy pierwszy raz testowałem rower elektryczny, jakieś dwa lata temu, to mnie zaskoczył i z czasem zacząłem używać go coraz częściej. Okazało się, że jest szalenie uniwersalny. Dopóki nie wsiądziesz na taki rower i go nie sprawdzisz, to nie wiesz, o czym mówisz - mówił Jakub Wesołowski, ambasador marki Kross.

Gdzie można jeździć na rowerze elektrycznym?

Wiele osób uważa, że jazda na rowerze elektrycznym nie wymaga wysiłku i bliżej mu do skutera. Tymczasem nie jest to prawda. - To jest rower, który pomaga. Rower, który bardzo szybko daje satysfakcję. Nie musisz być świetnym riderem, żeby bardzo szybko złapać frajdę z tego - mówił. Warto dodać, że taki rower doskonale sprawdzi się na trudnym, wyboistym, nierównym terenie, jak i w mieście.

- On ci pokazuje, jak bardzo chcesz być zmęczony. Ja oczywiście chcę się spocić, ale ktoś inny traktuje rower jako środek transportu. Uniwersalność roweru jest niewiarygodna, bo każdemu daje przyjemność, przy rowerze elektrycznym pojawia się ona dużo szybciej - dodał aktor.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości