Styl życia

Dlaczego warto filtrować wodę? "W procesie wędrówki spotyka wiele rzeczy"

Styl życia

Jak woda to tylko filtrowana?

22 marca to Światowy Dzień Wody. Z tej okazji widzowie Dzień Dobry TVN mogli zadać pytania obecnemu w studiu ekspertowi. Co kryje się w wodzie? Jaki filtr jest dobry? Co wybrać - butelkę czy dzbanek? A może coś bardziej profesjonalnego? O tym mówił Dariusz Majchrzak, specjalista ds. uzdatniania wody Aquaphor.

Co kryje się w wodzie i dlaczego warto ją filtrować?

Woda kryje w sobie życie, czyli wszystko, czego potrzebujemy, wszystko, co gwarantuje nam prawidłowe działanie "mechanizmu", którym jest nasze ciało. Jednak warto pamiętać, że to także antybiotyki, hormony, mikro plastik czy metale ciężkie, które nam szkodzą. Dlatego właśnie warto tę wodę filtrować. To najprostsza droga do zdrowia. Wystarczy niewielki wysiłek, by pozbyć się nadmiaru szkodliwych związków.

- Woda jest rozpuszczalnikiem, więc jeśli spotka się z czym, to będzie nasycać się tym, przez co płynie. Wodociągi dbają o to, ale woda w procesie wędrówki spotyka wiele rzeczy. Wodę filtrujemy, żeby ją zabezpieczyć - tłumaczył Dariusz Majchrzak, specjalista ds. uzdatniania wody Aquaphor.

Co powinien zawierać dobry filtr?

Na rynku dostępne są różnorodne filtry. Butelki, dzbanki, czajniki. Co wybrać? Jaki filtr będzie skuteczny? Zdaniem eksperta warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, co „kryje” nasz filtr. Dokładnie - jaka mieszanka jest wewnątrz, czy jest jej odpowiednia ilość i czy jest przystosowana do naszych potrzeb.

Dobry filtr powinien zawierać węgiel aktywny z łupin kokosa, powinien bez problemu radzić sobie z metalami ciężkimi w wodzie, a także usuwać bakterie i wirusy. Polecanym przez specjalistę produktem jest filtr Aquaphor.

Co do kształtu, nie ma on większego znaczenia. Wybieramy to, co jest dla nas wygodniejsze. Butelka i dzbanek to tylko "opakowanie" filtra. Najważniejsze jest to, co kryje wkład. Złoże, które jest wewnątrz, decyduje o tym co naprawdę pijemy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości